Jak wygląda bezpieczny transport towarów?

Jak wygląda bezpieczny transport towarów?

Każdego dnia firmy logistyczne organizują transport towarów wszelkiego rodzaju i przeznaczenia. Najczęściej proces ten realizowany jest za pomocą samochodów dostawczych, które dbają o to, aby towary trafiły do rąk klienta w odpowiednim czasie i miejscu. Podczas transportu mogą wydarzyć się różne rzeczy, więc ładunek może zostać uszkodzony na każdym etapie dostawy – od kompletacji aż po rozładunek. Odpowiedni dobór palet ładunkowych, opakowań i właściwe rozmieszczenie towaru na palecie może zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Ze względu na swoje właściwości, odwijacz do taśmy może również zapewnić właściwą ochronę dla każdego rodzaju wyrobów.

Prawidłowe ułożenie i zawijanie

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie, pakowanie i paletyzacja towarów. Nieumiejętne ułożenie towaru na palecie, bez uwzględnienia charakterystyki ładunku lub wyboru technicznie sprawnej palety, zmniejsza bezpieczeństwo całego procesu. W ten sposób początkowo uszkodzone palety mogą się złamać lub przewrócić pod ciężarem ładunku w momencie realizacji dostawy. Uszkodzenia mogą również wystąpić w magazynie lub podczas kompletacji zamówień. W procesie tym ważne jest ułożenie towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także staranne zapakowanie go przy użyciu odwijaczа do taśmy.
Elementarną podstawą prawidłowego pakowania ładunku jest umieszczenie najcięższych i największych przedmiotów na dole, a najlżejszych i najmniejszych na górze. W ten sposób towar będzie stabilny na palecie i nie przewróci się podczas transportu.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz