Czym są pogłębiarki wieloczerpakowe i do czego one służą?

Czym są pogłębiarki wieloczerpakowe i do czego one służą?

RedMustang

Koparki wodne to jedne z najstarszych jednostek technicznych wykonujących prace hydrogeologiczne. Udało im się utrzymać popyt do dziś i nie ma w tym nic dziwnego. Pogłębiarki wieloczerpakowe mają wiele niezaprzeczalnych zalet i są wykorzystywane w wielu dziedzinach. Charakteryzują się one prostotą i łatwością obsługi oraz konserwacji. Pomimo swojej wydajności, maszyny te charakteryzują się niskim zużyciem energii. Warto jednak zaznaczyć, że czerpaki i ich elementy mocujące wymagają okresowej wymiany. Tylko w ten sposób można utrzymać sprawność i wydajność maszyny.

Szerokie zastosowanie pogłębiarek

Od najdawniejszych czasów pogłębiarki wieloczerpakowe były stosowane w wielu dziedzinach przemysłu. Służyły one jako doskonałe urządzenie do oczyszczania kanałów i dna zbiorników wodnych z mułu, roślin i różnych zanieczyszczeń. Maszyny te i ich części składowe (np. czerpaki) przeszły kilka etapów udoskonaleń i obecnie mogą efektywnie wykonywać następujące rodzaje prac:

  • wydobywanie piasku i mieszanki piaskowo-żwirowej;
  • wykonanie nasypów;
  • łagodzenie skutków powodzi, utrwalanie brzegów;
  • wypompowywanie wody z osadników w zakładach przemysłowych i rolniczych;
  • budowa składowisk popiołów i żużli dla przemysłu wydobywczego.
    Szybkie i efektywne wydobycie piasku i żwiru jest możliwe dzięki odpowiedniej pracy czerpaków zamontowanych na łańcuchach pogłębiarek. To właśnie one wykonują większość prac mechanicznych, dlatego ważne jest, aby były wykonane z wysokiej jakości surowców i od sprawdzonego producenta. Doskonałym rozwiązaniem jest firma Budrem, która od wielu lat zajmuje się produkcją czerpaków do wieloczerpakowych pogłębiarek łańcuchowych.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz