Wakacyjna analiza agenta

Wakacyjna analiza agenta

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka w Opolu?

Wszystkie osoby, bez względu na branżę, pracują 365 dni w roku i mają szereg zadań do wykonania. Również w okresie letnim jest dużo rzeczy do załatwienia, a liczba działań bywa w tym czasie znacznie większa niż przez resztę roku. Agent AXA Opole wakacje musi nie tylko podpisywać różnorakie umowy, ale także sprawdzać wszystkie zgłoszenia od osób, którzy brali udział w różnych zdarzeniach podczas letniego wypoczynku. Sprawdzenie wszystkich okoliczności nie jest prostą sprawą i wymaga zdolności analitycznych oraz dokładnego zapoznania się z danymi, które mają wpływ na decyzje dotyczące wypłaty odszkodowania. Jak wygląda ocena wydarzeń wakacyjnych i proces mający na celu zdecydowanie się, czy uznać zgłoszenie od klienta (rozpatrzone przez MultiDoradcy24)?

Zebranie wszystkich danych w jedną całość

Działanie procesowe rozpoczyna się od przyjęcia zgłoszenia od osoby, która w trakcie trwania wakacji przebywała w danym miejscu i tam np. uszkodzony lub skradziony został jakiś przedmiot. Wniosek o przyznanie odszkodowania musi zawierać opis zdarzenia (miejsce, data i godzina), zakres uszkodzeń, numer polisy, a także wiele innych przydatnych informacji. Po zebraniu wszystkich niezbędnych szczegółów sprawy, agent AXA Opole wakacje rozpoczyna zapoznanie się z wszystkimi materiałami i analizuje wszystkie zapiski zawartych umów, regulaminów, by cała procedura była zgodna z przepisami. Potem musi porozmawiać telefonicznie lub mailowo ze wszystkimi stronami, posłuchać ich argumentacji, zebrać niezbędne dowody, a potem skonfrontować je ze sobą. Sprawdzenie i analizowanie może potrwać nawet kilka tygodni, gdyż trzeba odtworzyć przebieg zdarzeń, obejrzeć ewentualne nagrania sekunda po sekundzie, sprawdzić zachowania osób, a także ich umowy ubezpieczeniowe i ich zakres. Na podstawie wszystkich zebranych materiałów podejmowana jest decyzja, czy wypłacić odszkodowanie i w jakiej kwocie, czy też nie.

Trudne, sprawiedliwe analizy

Zdarzeń, które wydarzyły się podczas letniego wypoczynku jest mnóstwo, dlatego agent AXA Opole wakacje musi dokładnie zaplanować swoje analizy tak, by sprawy zostały rozpatrzone w sposób sprawiedliwy. Dochodzenie nie może być wykonane w sposób pochopny, ponieważ chodzi tu o komfort psychiczny osób poszkodowanych, które chcą naprawić szkody bez zbędnego wyjmowania pieniędzy z własnej kieszeni. Każdy błąd przy wycenie szkód może spowodować mniejszą liczbę klientów i obniżone zaufanie do danego ubezpieczyciela.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz