Jak wygląda dzień z życia brokera?

Jak wygląda dzień z życia brokera?

Dzień roboczy każdego pracownika składa się z wielu ustalonych działań, które muszą być spełnione, by firma mogła odpowiednio funkcjonować i rozwijać, a uzyskane zyski przeznaczyć na cele zarówno zawodowe, jak i prywatne. Broker ubezpieczeniowy Opole również ma swój harmonogram działań, ale w wielu przypadkach jest on zmieniany, ponieważ mogą dojść niespodziewane zdarzenia, przy których musi on być, a w międzyczasie mogą się telefonicznie zgłaszać klienci, którzy chcą mieć odpowiednie ubezpieczenie po najniższej cenie z zachowaniem newralgicznych zapisów. Jakie czynności wykonuje osoba, która w naszym imieniu podpisuje umowę z ubezpieczycielem i załatwia nam najlepszą cenę danej polisy?

Harmonogram pełen spotkań i rozmów

Dzień rozpoczyna się od przejrzenia w notatniku nadchodzących spotkań oraz przygotowanie do nich, na które składają się: czytanie poszczególnych umów oraz ich porównanie, przestudiowanie aktualnych przepisów, by podczas negocjacji ich nie nagiąć, a także spisanie planów rozmów z ubezpieczycielami. Broker ubezpieczeniowy Opole musi mieć do dyspozycji samochód, laptop, telefon komórkowy, notatnik i teczkę z dokumentami i umowami. Te wszystkie atrybuty musi mieć przy sobie cały czas, by móc szybko po nie sięgnąć w każdej chwili. Najważniejszą częścią dnia są rozmowy z klientami oraz negocjacje z agencjami ubezpieczeniowymi, a takich spotkań może być kilka lub nawet kilkanaście dziennie. Czasami broker musi jeździć na rozprawy sądowe lub analizy zdarzeń i są one spisane na konkretne godziny. Zdarza się, że pewne spotkania muszą zostać przełożone, więc w wolnym czasie musi on poinformować zainteresowane osoby o zmianach i umówić na nowy termin. Między wizytami osoba ustalająca w naszym imieniu warunki ubezpieczenia robi kolejne analizy i przegląda najnowsze informacje dotyczące ubezpieczeń (dostępne w MultiDoradcy24). Po zakończonym dniu roboczym broker przegląda zapiski z danego dnia, analizuje je i przygotowuje się do następnego dnia.

Koncentracja w każdej sytuacji

Niezależnie od tego, czy występują jakiekolwiek komplikacje, czy też nie, należy zachować maksymalny spokój i podejść do każdej sprawy w sposób analityczny. W ten sposób będzie się w zgodzie z prawem, a także świadczyć swoje usługi na najwyższym poziomie. Odpowiedzialność brokera ubezpieczeniowego z Opola jest bardzo duża, bo czasami w jednej chwili może pojawić się bardzo duża liczba spraw i musi on sobie poradzić. Sztuką jest ogarnąć wiele rzeczy w jednym momencie i zachować odpowiedni poziom, który zapewni kolejnych klientów.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz