Właściwy dobór urządzenia koszącego trawę

Właściwy dobór urządzenia koszącego trawę

sklep-ogrodniczy-opole

Dni stają się coraz dłuższe, pogoda staje się coraz ładniejsza, ale również jest więcej przelotnych lub ciągłych opadów deszczu. Jednym ze stałych elementów wykonywanych w okresie wiosenno-letnim jest koszenie trawy. Każdy renomowany sklep ogrodniczy Opole ma w swojej ofercie różnorodne urządzenia, dzięki którym można wykonywać tą czynność. Trzeba jednak wiedzieć, który z nich nada się najlepiej, żeby efekt końcowy był jak najlepszy, gdyż w wielu przypadkach najmocniejsze maszyny nie nadają się najlepiej na dany teren i należy wybrać odpowiednio dobraną kosiarkę lub kosę.

 

Wybór zależny od terenu i długości trawy

 

W pierwszej kolejności należy wiedzieć, na jaki teren ma się nadać nowo nabyte urządzenie koszące. Jeśli terenem do koszenia ma być małej wielkości ogród z idealnie płaską powierzchnią, to w tym miejscu wystarczy średniej wielkości kosiarka elektryczna (dostępna w Florens), która nie generuje dużego hałasu, a baterie wystarczą na całą powierzchnię. Można też zaopatrzyć się w robot koszący, który ma porównywalne parametry jak wyżej opisana maszyna, ale nada się on głównie do krótkich źdźbeł trawy, które nie są problematyczne przy strzyżeniu. Do średniej wielkości ogrodów i dużych terenów konieczne będzie zastosowanie kosiarek spalinowych, których największą zaletą jest moc pozwalająca na strzyżenie nawet najdłuższych traw oraz duży zbiornik paliwa umożliwiający wykoszenie całej powierzchni na jednym baku. Do trudno dostępnych miejsc sklep ogrodniczy Opole rekomenduje zastosowanie kos elektrycznych lub spalinowych. Te pierwsze najlepiej nadadzą do małych ogrodów, a także miejsc, gdzie nie ma konieczności zastosowania kompleksowych działań. Urządzenia zasilane benzyną lub olejem napędowym przydadzą się do dużych terenów i miejsc niedostępnych do każdego rodzaju kosiarek.

 

Przemyślany zakup

 

Decydując się na nabycie jednego z wyżej wymienionych urządzeń, trzeba dbać o to, żeby był dobrze utrzymany i pracował bez żadnych problemów. Gdy zakupi się np. kosiarkę elektryczną na duży teren lub skosi się nią długą trawę, to wtedy mogą się pojawić problemy związane z ciągłym ładowaniem albo niesatysfakcjonującą długością źdźbeł. W razie problemów z wyborem, sklep ogrodniczy Opole poda praktyczne przykłady ułatwiające decyzję, które sprawią, że koszenie trawy kojarzyć się będzie wyłącznie z miłym spędzeniem wolnego czasu.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz