Sposób na gładkie wyroby z kamienia

Sposób na gładkie wyroby z kamienia

Dom
Ewa Krajewska
zaklad-kamieniarski-opole

W wielu domach znajdują się różnorodne dekoracje wykonane ze skał, które upiększają poszczególne pomieszczenia i sprawiają, że spędzenie wolnego czasu w swoich czterech kątach jest lepsze i przyjemniejsze. Każdy zakład kamieniarski Opole musi zadbać o to, żeby jego wyroby były najwyższej jakości, czyli wytrzymałe na różnorodne czynniki, ładne i zarazem funkcjonalne. Jednym z elementów decydujących o finalnym wyrobie jest warstwa zewnętrzna, która może przybrać różne formy, w zależności od zamówienia. W tym miejscu sprawdzimy, jak uzyskać płaską powierzchnię, która ułatwi codzienne i normalne funkcjonowanie.

 

Obróbka kamienia

 

W pierwszej kolejności należy skalny materiał tak przerobić, żeby miał mniej więcej kształt finalnego produktu. Wymaga to precyzyjnego cięcia i ostrożnego obchodzenia się z urządzeniami obróbczymi (nabytymi przez Kamieniarstwo Schmidt), a także realizowania skrupulatnego planu działania. Gdy osiągnie się docelowy wygląd, to trzeba wyszlifować tak, żeby powierzchnia była możliwie jak najgładsza. Na tym etapie półprodukt musi mieć większą grubość niż finalny wyrób, żeby można było bez obaw wykonać jakiekolwiek cięcia i szlify. W przypadku gdy została osiągnięta maksymalna wartość wysokości lub innego parametru, a warstwa zewnętrzna jest odpowiednio gładka, można od razu nałożyć warstwę ochronną i wypolerować szlifierką polerską, by osiągnąć odpowiedni blask lub matową strukturę, zgodnie z życzeniem klienta. Jeśli natomiast po osiągnięciu danej wartości warstwa będzie chropowata, zakład kamieniarski Opole może nałożyć na obrabiany element pokryty specjalną pokrywą bezbarwny składnik, który wstępnie wygładzi powierzchnię przy utrzymaniu odpowiedniego kształtu, ale trzeba później wyszlifować do odpowiednich rozmiarów. Jednakże w tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność, żeby nie uszkodzić wyrobu.

 

Jakość uwydatniona przez powierzchnię

 

Żeby osiągnąć zamierzony efekt, pomimo różnych trudności typu chropowatość lub nietypowy kształt, trzeba podejść do całego procesu produkcyjnego w sposób analityczny i szczegółowy. Każdy renomowany zakład kamieniarski Opole musi mieć również sprzęt, który zapewni odpowiedni wygląd, długowieczność i bezproblemowe użytkowanie. A jednym z elementów sprawiających, że wyroby z minerałów są użyteczne jest ich gładka powierzchnia.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz