Planowanie posiłków: zdrowe i zrównoważone menu

Planowanie posiłków: zdrowe i zrównoważone menu

RedMustang

Przy przejściu na zdrowe odżywianie należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse zbilansowanej diety. Najlepiej, aby dieta została opracowana przez profesjonalnego dietetyka. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z usług cateringu dietetycznego Warszawa, który opracuje zbilansowane menu w oparciu o twoje preferencje smakowe. Taki plan żywieniowy powinien uwzględniać wszystkie twoje cechy osobiste (waga, wzrost, wiek i płeć, istniejące choroby itp.) Spersonalizowana dieta jest niezbędna dla osób, które chcą schudnąć lub utrzymać wagę i zdrowie, a nawet dla tych, które z różnych powodów nie mogą zrezygnować ze śmieciowego jedzenia. 

Niezbędne składniki diety

Zdrowe odżywianie w celu utraty wagi, utrzymania wagi lub jej przyrostu powinno odbywać się etapami. Należy stopniowo wyeliminować ze swojej diety niezdrową żywność i spożywać jak najwięcej produktów naturalnych, bez szkodliwych dodatków sztucznych (zaleca LightCatering).

Do prawidłowego i dobrego funkcjonowania organizmu konieczne jest spożywanie określonej ilości witamin, minerałów i makroskładników odżywczych. Należy zadbać o to, aby dostarczyć odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów. Dobre węglowodany to produkty pełnoziarniste i wysokobłonnikowe (kasze, makarony, strączkowe itp.). Białko, z kolei, jest budulcem i jest niezbędne do wzrostu i naprawy komórek. Wysokiej jakości białko znajduje się w rybach, owocach morza, jajach, mleku, mięsie, tofu, żywności roślinnej (orzechy, nasiona chia lub quinoa). Catering dietetyczny Warszawa doskonale zna wszystkie zasady zbilansowanego odżywiania, dlatego potrawy przygotowywane są ze zdrowych i pełnowartościowych składników.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz