Na czym zarabia agent ubezpieczeniowy?

Na czym zarabia agent ubezpieczeniowy?

Praca w zakładzie ubezpieczeniowym wiąże się z zarabianiem sporej ilości pieniędzy, lecz dla pracodawcy jest to konieczność inwestowania gotówki w wiele rzeczy ułatwiających wykonywanie różnorodnych zadań. Każdy agent ubezpieczeniowy Opole musi być zaopatrzony w wiele atrybutów koniecznych do sprawnego rozwiązywania spraw. Niektóre z nich przydadzą się na lata, ale są też i takie, które muszą być często wymieniane. Za większość przedmiotów roboczych płaci firma, jednak pracownik także musi coś wydać z własnej kieszeni, by dobrze wykonywać swoją pracę.

Kierunki inwestycji

Każdy pracownik ma do dyspozycji samochód służbowy, laptop, długopisy, teczki, a także telefon komórkowy, które należą do pracodawcy (w tym przypadku MultiDoradcy24). Teczki zwykle są przypisywane danej sprawie i mogą przechodzić z jednej osoby na drugą, choć zazwyczaj to jeden pracownik zajmuje się daną kwestią w całości. Ze względu na stale powiększającą się ilość rzeczy do załatwienia, te przedmioty muszą być kupowane np. co miesiąc. Jeśli chodzi o samochody służbowe, które mogą być używane w każdej chwili, to są one kupowane co rok lub dwa lata, a sposób wykorzystywania jest uzależniony od preferencji szefostwa: jedno auto dla każdego pracownika lub dla kilku, w zależności od dostępności w danym momencie. Długopisy są produkowane w bardzo dużej ilości, gdyż mało kosztują, a mogą być wykorzystywane przez wszystkie osoby, które znajdują się w siedzibie przedsiębiorstwa. Natomiast służbowy smartfon jest przypisywany jednemu agentowi ubezpieczeniowemu z Opola i w zależności od umowy, może być wymieniany co rok lub dwa. Tu zazwyczaj firma nabywa telefon w momencie przyjścia nowego pracownika, by było wiadomo, do kogo klienci mogą dzwonić. Sam zainteresowany musi sam zainwestować w służbowy strój, paliwo, a także kilka drobnych rzeczy, które mogą być przydatne w trakcie pracy.

Nieustanne zmiany dla komfortu

Rzeczy, na które firma musi wydać pieniądze, by pracownicy mogli komfortowo pracować, jest znacznie więcej niż te opisane w tym artykule. Żeby agent ubezpieczeniowy Opole mógł osiągać najlepsze wyniki, musi posiadać nowe przedmioty, by ryzyko zepsucia było bardzo małe. To się wiąże z dużymi wydatkami, ale można to potraktować jako inwestycję, która ma się zwrócić w postaci dużej liczby zadowolonych klientów, którzy płacą polisy po to, by mieć spokój i bezpieczeństwo w jednym.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz