Gwarancja na towary z kamienia

Gwarancja na towary z kamienia

Ewa Krajewska
zaklad-kamieniarski-opole

Kupując jakiekolwiek produkty, chcemy mieć pewność, że przetrwają one przez bardzo wiele lat, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń powstałych z niezależnych od nas przyczyn, chcemy mieć możliwość zwrotu pieniędzy lub nieodpłatnej wymiany. Jeśli chodzi o artykuły wykonane z minerałów skalnych, to zakład kamieniarski Opole musi dołożyć wszelkich starań, żeby jego wyroby były jak najtrwalsze i zarazem wyglądały estetycznie. By tak było, trzeba wykonać wiele czynności bardzo skrupulatnie i dokładnie, żeby nie było później żadnych najmniejszych problemów z użytkowaniem.

 

Warunki i działania gwarancyjne

 

Gwarancja to pewnego rodzaju zapewnienie producenta, że wytwarzany produkt spełnia najwyższe normy jakości i będzie służył bezproblemowo przez bardzo długi czas. Z reguły trwa on dwa lata, ale jest on ustalany w indywidualnych umowach między sprzedawcą (np. Kamieniarstwo Schmidt) a klientem. W umowie gwarancyjnej powinny pojawić się zapisy dotyczące m.in. zakresu uszkodzeń podlegających bezpłatnym działaniom naprawczym oraz uprawnień w razie wykrycia jakichkolwiek wad konstrukcyjnych. Żeby nie dochodziło do tego typu problemów, producent musi dołożyć wszelkich starań, by wyroby kamienne były jak najtrwalsze. Począwszy od wyboru materiału, z którego mają być wykonane np. blaty po proces obróbczy po impregnację mającą na celu ochronę przed różnymi czynnikami. Każdy etap musi być ściśle kontrolowany przez zakład kamieniarski Opole, żeby nie było żadnych wątpliwości co do poprawności wykonywania poszczególnych czynności. Gdy dojdzie już do jakichkolwiek uszkodzeń i jeśli klient zwróci produkt w ramach gwarancji, producent ma obowiązek sprawdzenia konkretnego przedmiotu. Tym ma się zająć doświadczony specjalista, który wie, co może się stać w trakcie użytkowania i jak powstają uszkodzenia. W przypadku wyrobów z minerałów trzeba sprawdzić poszczególne pęknięcia, wyblaknięcia kolorów, a także inne czynniki wpływające na trwałość kul, blatów lub posadzek. Gdy wady powstały z przyczyn naturalnych, zwracane są pieniądze lub nowy produkt będzie dostępny za darmo.

 

Dbałość obustronna

 

Zarówno producent, jak i nabywca muszą zrobić wszystko, żeby produkt kamienny był trwały i bez żadnych jakichkolwiek uchybień. Zakład kamieniarski Opole musi zadbać o prawidłowy proces produkcyjny, a klient ma stosować się do zaleceń producenta i użytkować towary zgodnie z przeznaczeniem. Wtedy formalności będzie mniej, a satysfakcja z produktów z minerałów będzie niczym niezakłócona.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz