Szukasz antyków? Kilka pomysłów na udane zakupy

Szukasz antyków? Kilka pomysłów na udane zakupy

Ewa Krajewska
renowacja staroci

Antyki dodają każdemu wnętrzu charakteru. Warto dodawać je do naszych aranżacji jako dodatek, który tworzy miejsce. Szczególnie przyjemnie czujemy się w towarzystwie meble uratowanych przez nas, które własnoręcznie odnawialiśmy i reperowaliśmy. Dziś podzielę się z wami swoimi przemyśleniami, gdzie najlepiej kupić stare meble. Lista ta powstała we współpracy z moim przyjacielem, specjalistą renowacji antyków z Opola.

Dom – czy wiesz co masz?

Rozejrzyj się wokół siebie. Z pewnością w swojej najbliższej okolicy znajdziesz coś co warto odrestaurować. Jeżeli to twoja pierwsza przygoda z renowacją mebli nie rzucaj się na głęboką wodę. Wybierz mebel, którego ewentualnego zniszczenie nie będzie dramatem. Nie działaj pochopnie. Poczytaj poradniki i próbuj. Czasem cos się nie uda, czasem nie będzie to wyglądać jak w magazynach wnętrzarskich, ale pamiętaj – trening czyni mistrza. Zanim odkryjesz jak świetną zabawą może być renowacja antyków (Opole) czeka cię pewnie wiele niepowodzeń. Nie martw się.

Internet – szukaj w sieci

Allegro, OLX czy inne specjalizujące się w aukcjach antykami portale, to świetne miejsce do kupna starych mebli, dla wszystkich którzy mają pojęcie czego szukać. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z antykami uważaj – szczególnie zakup online może okazać się wpadką. Najlepiej korzystaj z portali lokalnych, za pośrednictwem których możesz nawiązać kontakty i osobiście obejrzeć interesujący mebel.

Targi – wyjdź do ludzi

Giełdy staroci i flohmarki to genialne miejsca dla początkujących poszukiwaczy. Nie znajdziesz tu wyjątkowo cennych okazów, ale na początek poszukiwania drobnych staroci może przynieść ci sporo frajdy. Dodatkowo tego typu miejsca mają specyficzny klimat. Pełno jest tu ludzi, którzy uwielbiają spędzać czas na poszukiwaniu i renowacji antyków.

Nie każdy mebel, który jest stary jest wyjątkowy. O wartości antyków świadczy ich unikalność. Efekty masowej produkcji (nawet bardzo stare) nigdy nie osiągną takiej wartości dla kolekcjonerów jak pojedyncze egzemplarze. Dlatego w swoich poszukiwań skup się na wyjątkowości. Poszukuj czegoś co jest inne i niepowtarzalne.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz