Pierwszy kontakt z agencją pracy

Pierwszy kontakt z agencją pracy

agencja-pracy-opole

Bardzo dużo osób szuka zatrudnienia u różnych pracodawców, jednakże pójście z jednego miejsca na drugie może być uciążliwe, a gwarancji podpisania z jedną z wybranych firm nie ma. Jednym z rozwiązań jest pomoc ze strony instytucji takich jak np. agencja pracy Opole, która ma za zadanie znalezienie najwłaściwszej oferty dopasowanej do wymagań i aktualnych umiejętności. Jednakże trzeba odbyć wstępną rozmowę, która ma na celu lepsze poznanie preferencji i zdolności, by wybór przedsiębiorstwa, z którym chce się nawiązać współpracę, był jak najlepszy.

 

Od telefonu do spotkania

 

Każdy przegląda różne oferty, ale nie ma pewności co do tego, która będzie najodpowiedniejsza i jaka firma zdecyduje się na zatrudnienie. Warto skorzystać z opcji osobistego spotkania, by szanse na zatrudnienie były jak największe. W pierwszej kolejności należy zadzwonić pod wybrany numer i porozmawiać z wyznaczoną osobą (znajdź na WybieramHolandie.pl) na temat przyszłej pracy oraz oczekiwań co do branży lub przedsiębiorstwa. Tematy są podczas tej konwersacji bardziej ogólne i mają na celu poznanie preferencji i celów zawodowych. Pod koniec telefonicznej rozmowy wyznaczana jest data i godzina stawienia się na miejscu, gdzie ma się odbyć pierwszy krok w stronę wymarzonej pracy. W trakcie wizyty padają pytania dotyczące dotychczasowego doświadczenia, nabytych umiejętności, oczekiwań co do przyszłej firmy, zainteresowań, czy też minimalnego wynagrodzenia. Wszystkie te informacje agencja pracy Opole skrzętnie zanotuje i na podstawie zebranych danych postara się znaleźć najlepszą ofertę. Może też być tak, że od razu przedstawiane są propozycje i jeśli jedna z nich będzie idealna, to można zakończyć spotkanie wysłaniem CV do pracodawcy. Istnieje też możliwość, gdzie wyznaczony specjalista poszuka odpowiedniej pracy i jak znajdzie właściwą, to wtedy umówi się na następne spotkanie.

 

Szczegóły wpływające na przyszłość

 

Pierwszy wywiad zapoznawczy powinien być szczegółowy i dający duży materiał pomagający w znalezieniu odpowiedniej oferty. Bez względu na oczekiwania, czy też aktualne umiejętności, każda agencja pracy Opole powinna dołożyć wszelkich starań, by osoba miała jak najwięcej propozycji dopasowanych do własnych potrzeb finansowych, czy też rozwojowych. Im więcej szczegółów zostanie wyjaśnionych, tym większa szansa na to, że odpowiednia oferta zostanie szybciej przedstawiona oraz zaakceptowana.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz