Kroki do porządnego przycinania przewodów

Kroki do porządnego przycinania przewodów

Ewa Krajewska
ciecie-kabli

Niektóre czynności wyglądają prosto i bez względu na sposób wykonania, wynik będzie taki sam. Jednakże w niektórych przypadkach o efekcie końcowym decydują detale, które mogą mieć istotny wpływ na całość. Przykładem może być cięcie kabli, gdzie teoretycznie wystarczy nadać im odpowiednią długość, żeby one nadawały się do użytku. Trzeba pamiętać o tym, że obcinanie też musi być właściwie zaplanowane i wykonane, by nie było żadnych niedociągnięć lub innych defektów. Czasami drobne szczegóły mogą decydować o końcowym efekcie.

 

Przygotowanie i działanie

 

W pierwszej kolejności należy wiedzieć, jak długie mają być przewody i w tym celu należy zaznaczyć cienkim flamastrem miejsca cięć, żeby uniknąć pomyłki. Należy to tak rozplanować, by ilość wykorzystanego materiału była jak największa. Do jakościowego wykonania zadania potrzeba nie tylko właściwego planu, ale odpowiednio przygotowanego sprzętu. Jeśli cięcie kabli ma dawać właściwy efekt, potrzeba odpowiednio naostrzonej obcinaczki, by samo obcinanie przebiegało szybko i sprawnie, a ślady nie były widoczne. Warto tuż przed tą czynnością dodatkowo naostrzyć narzędzie, żeby nie było wątpliwości co do końcowego rezultatu. Samo działanie ma być zarówno uważne, jak i zdecydowane. Najpierw należy tak przymierzyć przedmiot do przycinania, żeby ostrze znajdowało się w zaznaczonym miejscu, a jeśli wszystko jest właściwie przygotowane, to należy szybko wykonać ruch związany z cięciem i wtedy będzie pewność, że nie będzie żadnych mankamentów. Potem konieczne jest sprawdzenie przyciętych przewodów (wykonane przez ElTechnik), a następnie odpowiednie ich przygotowanie, by nadawały się do dalszej części obróbki, czyli np. ściągnięcia izolacji w końcówkach, czy też założenia odpowiednich elementów.

 

Czynność wymagająca pewności

 

Żeby jakość przycinania była odpowiednia, wszystko musi być właściwie zaplanowane, a wykonanie ma być zdecydowane i bez żadnego wahania. Nie można w tym miejscu zapominać nawet o najdrobniejszych detalach, które mogą wpłynąć na cięcie kabli i tym samym pogorszyć końcowy efekt. Dlatego należy wszystko wcześniej przygotować, żeby nie było w działaniach żadnego chaosu lub niepewności decydującej o całościowym wyniku.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz