Fotowoltaika – energia ze słońca

Fotowoltaika – energia ze słońca

Panele słoneczne są jednym z największych źródeł odnawialnej, “zielonej” energii na świecie. W przeciwieństwie do innych źródeł, nie powodują one żadnych zanieczyszczeń powietrza, niezależnie od tego, czy energia jest produkowana czy zużywana. Coraz częściej ludzie wybierają energię odnawialną nie tylko dlatego, że jest to czyste źródło energii, ale również, że staje się ona tanim i wydajnym rozwiązaniem. Rozwój technologiczny umożliwił przekształcenie energii słonecznej w ciepło lub energię elektryczną. Fotowoltaika Olesno są idealnym wyborem jako źródło zaopatrzenia budynków w energię.

Fotowoltaika: co warto wiedzieć

  • trwała (żywotność 25-30 lat)
  • łatwa w montażu
  • łatwa w utrzymaniu
  • niezawodna i wydajna

Produkcja fotowoltaiki oparta jest na wykorzystaniu krzemu. Krzem jest drugim po tlenie najczęściej występującym pierwiastkiem w skorupie ziemskiej. W przyrodzie trudno znaleźć czysty krzem, najczęściej występuje on w związku z tlenem – krzemionką. Ten pierwiastek chemiczny jest wysoce reaktywny, a w czystej postaci jest najważniejszym półprzewodnikiem w nowoczesnej radioelektronice, inżynierii komputerowej i energii alternatywnej. W zależności od technologii produkcji, istnieje kilka rodzajów paneli BH Energy, które są stale udoskonalane. Najczęściej spotykane rodzaje to panele krystaliczne i cienkowarstwowe lub amorficzne. 

Schemat działania każdej fotowoltaiki 

  1. Światło słoneczne pada na instalację fotowoltaiczną.
  2. Zachodzi zjawisko w wyniku którego światło słoneczne zostaje przekształcane w prąd. Sprawność zachodzącego zjawiska zależy od struktury stosowanej fotowoltaiki Olesno, miejsca, w którym są panele i warunków atmosferycznych. 
  3. Stały prąd  zostaje zamieniony na prąd zmienny. 
  4. W swojej kolejności ten prąd zasila nasze wszystkie sprzęty domowe. 
  5. W przypadku otrzymania zbyt dużej ilości energii płynie ona do sieci elektrycznej, i prosument może później skorzystać z jej 70-80%. Gdy liczba wyprodukowanej energii jest zbyt mała prąd pobierany jest z sieci.

 

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz