Jak wybrać dobrego adwokata z Opola?

Jak wybrać dobrego adwokata z Opola?

Ewa Krajewska

Każdy z nas w trakcie swojego życia, prędzej czy później, będzie potrzebował profesjonalnej pomocy prawnej. Czy to będzie udział w postępowaniu karnym, sprawa cywilna, rozwód, a może kwestie spadkowe? W każdej tej sytuacji (i całej masie innych) warto zwrócić się o profesjonalną pomoc prawną. Jak jednak wybrać dobrego adwokata by potem nie żałować? Oto 5 żelaznych zasad!

1. Cena czyni cuda?

Tutaj zawsze trzeba posługiwać się swoim zdrowym rozsądkiem, dlaczego? O tym, że najtańsze usługi warto omijać z daleka wie chyba każdy. Nie licząc pewnych działań pro bono, adwokaci którzy muszą „walczyć” o klienta ceną zazwyczaj nie mają zbyt wiele do zaoferowani. Ci najlepsi (a przynajmniej skuteczni) mogą pozwolić sobie na wyższe ceny usług bo wiedzą, że klienci i tak się do nich zgłoszą. Zanim jednak zaczniemy szukać adwokata w Opolu, warto rozeznać się w stawkach rynkowych. Oczywistym jest, że dobry adwokat będzie droższy, ale nie zawsze najdroższy! To ważna zasada, o której należy pamiętać.

2. Internetowi mędrcy

Porady online, pisma w 5 minut itp. Niestety ale w Internecie znajdziecie wiele ofert tego typu. Są one pod wieloma względami wygodne i tańsze niż tradycyjne porady w kancelarii. Problem z nimi polega jednak na tym, że nikt z was nie może zweryfikować czy przygotowane dokumenty opracował dla was adwokat czy może… pani sprzątająca. Nie macie żadnej kontroli nad tym kto i jak wam pomaga, a to może odbić się sporymi problemami w przyszłości.

3. Opinie, opinie i jeszcze raz weryfikacja!

Po wpisaniu w Google frazy „adwokat Opole” otrzymujemy aż kilkaset wyników. Jak więc w takim gąszczu ofert znaleźć tego prawnika, któremu warto zaufać? Najważniejsze stają się… opinie! Oczywiście opinie w Internecie to temat rzeka, ale wciąż warto się z nimi zapoznać. Możecie być pewni, że jeżeli ktoś był niezadowolony z usług danego adwokata to z pewnością podzieli się tym ze światem. Niestety w naszym społeczeństwie wciąż rzadki jest nawyk wystawiania opinii pozytywnych, ale i to się zmienia.

4. Pierwsze spotkanie

Jeżeli już wybrałeś prawnika i udałeś się na swoje pierwsze spotkanie – pamiętaj, że to ty masz czuć się komfortowo. Jeżeli z jakiegoś powodu nie czujesz się dobrze w danej kancelarii (często są to uczucia trudne do uzasadnienia) po prostu szukaj dalej!

5. Doświadczenie vs młodość

Z adwokatami jak z lekarzami. Powszechnie uważa się, że skuteczniej leczą ci z większym doświadczeniem. Może to być pogląd bardzo mylny! Prawo (podobnie jak medycyna) ciągle się zmienia. Młodzi adwokaci często są o wiele bardziej na bieżąco, do tego posiadają wciąż początkowy zapał i werwę. Czy to oznacza, że należy unikać adwokatów z doświadczeniem? Absolutnie nie! Szczególnie w bardziej skomplikowanych sprawach lub nietypowych przypadkach lepszym wyborem będzie prawnik z wieloletnim doświadczeniem lub zespół prawników pod takim przywództwem.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz