Podstawowe dane na temat przenośników zgrzebłowych

Podstawowe dane na temat przenośników zgrzebłowych

RedMustang

Wśród wielu typów maszyn do przenoszenia materiałów znajdują się przenośniki zgrzebłowe. Są to urządzenia przeznaczone do lekko pochyłego (max. 15 stopni) i poziomego przemieszczania materiałów sypkich (np. ziarna, mąki, różnych nasion itp). Produkty są transportowane za pomocą zgrzebeł przymocowanych do prowadnicy łańcuchowej. Rozładunek odbywa się w specjalnie wydzielonych strefach wyposażonych w bramy elektryczne.

Zalety oraz zastosowanie przenośników

Można stwierdzić, że główną zaletą przenośników zgrzebłowych Budrem jest możliwość rozładunku i załadunku w dowolnej części rynny. To z kolei znacznie upraszcza proces transportu materiałów i zwiększa produktywność, skracając jednocześnie czas realizacji procesu.
Prędkość tego typu przenośników może osiągać jeden metr na sekundę, a wydajność może wahać się od pięćdziesięciu do trzystu pięćdziesięciu ton na godzinę pracy. Wartości te zależą bezpośrednio od modelu i sposobu użytkowania przenośnika.
Standardowy przenośnik zgrzebłowy składa się z niezbędnych elementów roboczych, takich jak napęd, przęsła, łańcuch obejmujący zgrzebła i zwrotni.
Przenośniki zgrzebłowe są wykorzystywane w wielu różnych obszarach. Należą do nich: zakłady przetwórstwa nasion oleistych i zbóż, młyny paszowe, młyny zbożowe itd.
Są one również bardzo popularne przy pracach podziemnych (np. w kopalniach i zakładach górniczych).

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz