Jak zrobić wpis na stronę internetową?

Jak zrobić wpis na stronę internetową?

Ewa Krajewska
strony internetowe Opole

W dzisiejszych czasach niemal każdy może mieć swoją własną witrynę, w której może pisać na dowolne tematy i w różnorodny sposób. Konwencja strony internetowe Opole może przybrać nienarzuconą przez inne osoby, jedyną i niepowtarzalną formę, która jest uzależniona tylko od właściciela portalu oraz jego redaktorów. Trzeba jednak wiedzieć, jak zrobić jakikolwiek wpis, który dotrze do bardzo szerokiego grona czytelników i internautów. Ci, którzy myśleli, że bezpośrednio ze strony można wykonać jakikolwiek post, bez żadnych dodatkowych czynności, są w błędzie. Jak to dokładnie wygląda? Gdzie należy wejść, jeśli chce się wykonać jakiekolwiek działanie na stronie?

Miejsce dostępne tylko dla wybranych

Jak już we wstępie zostało wspomniane, możliwość zrobienia wpisu mają wyznaczone osoby, które mają odpowiednie uprawnienia administratorskie i moderatorskie. Te osoby mają dostęp do panelu administracyjnego, który uzyskuje się poprzez wpisanie adresu witryny wraz z rozszerzeniem administratorskim oraz wpisanie unikalnego loginu i hasła. Po procedurze logowania uzyskuje się możliwość zrobienia jakichkolwiek działań na stronie internetowej w Opolu. Gdy chcemy napisać jakąś notatkę na witrynie, w pierwszej kolejności trzeba kliknąć w „dodaj nowy wpis”, a następnie wykonać wszystkie działania prowadzące do zrobienia wiadomości na stronę. Jest wyznaczone specjalne miejsce na tytuł wpisu, a na głównym okienku wpisuje się treść przygotowanego tekstu. Gdy wszystko mamy przygotowane i wpisane, klikamy na „dodaj wpis” i od tej chwili notatka, która była wcześniej dostępna tylko dla autora i kilku innych osób, jest widoczna dla wszystkich.

Dodatkowe funkcje

Dobrze napisany wpis składa się nie tylko z wysokiej jakości tekstu, ale też z dodatkowych elementów takich tak obrazki, odnośniki, czy podkreślenia. Dzięki tym dodatkom, strony internetowe Opole wyglądają nie tylko estetyczniej, ale też ładniej i bardziej przykuwają oko. Zdjęcia, które chcemy wykorzystać do danego wpisu, najpierw trzeba je wgrać na twardy dysk komputera, a następnie wgrać je do folderu z plikami znajdującego się na zapleczu witryny. Dopiero stąd możemy wgrać obrazki na stronę w dowolnym miejscu (zdjęcie główne, baner, między akapitami, itp.). Można też wyszczególnić poszczególne słowa poprzez pogrubienie, podkreślenie lub pochylenie i aby to zrobić, trzeba najpierw zaznaczyć tekst, a potem wcisnąć odpowiedni przycisk. Również za pomocą skrótu można utworzyć link, którzy przekieruje na inną stronę (jak np. redMustang), a także wstawić okienko z filmem.

Spore możliwości

Funkcji dekorujących portal i ułatwiających jego czytelność jest znacznie więcej i potrzeba czasu, by się z nimi zaznajomić, no chyba że te wszystkie funkcje są już znane i nie będzie potrzeby spędzenia kilku godzin na poznaniu witryny. Trzeba je umiejętnie wykorzystać, jeśli chcemy, by liczba odwiedzających i czytających strony www z Opola była coraz większa. Z reguły początki są najtrudniejsze, lecz z każdym następnym wpisem ich jakość będzie coraz wyższa, a pewność siebie przy redagowaniu kolejnych tekstów także wzrośnie. Im więcej umiejętnie wykorzystywanych eksperymentów, tym częściej odwiedzimy witrynę i zmotywujemy do dalszych działań.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz