Jak zbudować i urządzić idealną salę weselną?

Jak zbudować i urządzić idealną salę weselną?

Ewa Krajewska
sala-weselna-opolskie

Wiele restauracji i lokali organizuje różnego rodzaju wesela i uroczystości. Ich pomieszczenie musi być zbudowane i urządzone tak, by wszyscy goście czuli się jak najlepiej i mieli najlepsze warunki do rozmów z bliskimi oraz do przeróżnych zabaw. Czasami same dekoracje nie wystarczą, by impreza poślubna była udana. Sala weselna opolskie musi być zbudowana tak, by była gotowa na wszelkie okazje i dostosowana do potrzeb wszystkich gości bez względu na wiek. Jak zbudować pomieszczenie, które będzie kojarzyło się pozytywnie i przyciągało do siebie pary młode oraz ich gości?

Projekt, budowa, dekoracje

Wszystko zaczyna się od wizualizacji przyszłego miejsca zabaw weselnych, który musi uwzględniać nie tylko nowinki technologiczne, ale także tradycje weselne, potrzeby gości i zaproszonych osób z zewnątrz oraz udogodnienia akustyczne i wizualne. Sala weselna opolskie musi być tak skonstruowana, by wszyscy goście bez względu na rozmieszczenie stołów mieli idealny widok na środek pomieszczenia oraz na parę młodą, a także mogli swobodnie się poruszać bez żadnych najmniejszych przeszkód. Ilość podpór musi być zminimalizowana, by nie mogły przysłaniać widoku na miejsce zabaw poślubnych. Najlepiej, gdy ich w ogóle nie ma. Ściany powinny być proste, bez zbędnych dużych wgłębień, a miejsca na okna muszą być tak zlokalizowane, by dawały światło na całe pomieszczenie (jak np. Gościniec pod Różą). Podczas budowy należy zastosować materiały, które zapewnią odpowiedni komfort bez względu na porę roku oraz nie spowodują dużych kosztów. Gdy pomieszczenie zostało zbudowane, należy w odpowiedni sposób urządzić. Panele podłogowe lub płytki muszą być najwyższej jakości i uniemożliwiające niekontrolowany poślizg przy tańcach lub zabawach. Ściany mają mieć delikatne barwy, choć ewentualnie dopuszcza się zastosowanie innych odcieni w dolnej części. Stoły i krzesła powinny być eleganckie, drewniane i odpowiednio zdobione.

Zmysł projektowy

Idealna sala weselna opolskie musi uwzględniać wszystkie elementy stosowane w nowoczesnym i tradycyjnym budownictwie, a także mieć odpowiednio dobrane dekoracje, które będą pasowały do każdej stylistyki wesela. Pod uwagę powinien być brany także charakter całego lokalu, by był spójny z wizją całego kompleksu, lecz tu należy wykazać się wyczuciem, by z żadną częścią nie przesadzić. Przy projekcie warto korzystać z sugestii doświadczonych osób związanych z weselami, gdyż oni wiedzą, jak ma wyglądać pomieszczenie, gdzie weselnicy będą się bawili bezpiecznie i energicznie.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz