Zalecenia w trakcie leczenia urazów

Zalecenia w trakcie leczenia urazów

Ewa Krajewska
rehabilitacja-kluczbork

Każdego dnia należy bardzo mocno dbać o zdrowie, by móc funkcjonować na najwyższym poziomie. Jednakże przytrafiają się sytuacje, gdzie organizm jest osłabiony lub pewne kości ulegają uszkodzeniu. Żeby uniknąć głębszych powikłań, konieczna jest profesjonalna rehabilitacja Kluczbork mająca na celu powrót do pełnej sprawności. Podczas trwania okresu rekonwalescencji trzeba trzymać się wytycznych od specjalistów, którzy wiedzą, jak zarządzać swoim ciałem podczas codziennych czynności, by efekty leczenia przyszły jak najszybciej.

 

Wykaz działań i zakazów

 

Rzeczy, które można robić w trakcie kuracji jest zależne od tego, jak uciążliwe są urazy lub choroby, a lista jest ustalana na podstawie zarówno leczonych niedogodności, jak i sposobu wykonywanych czynności przez lekarza. Jeśli rehabilitacja Kluczbork ma przynieść oczekiwane rezultaty, wizyty u fizjoterapeuty muszą być regularne, a aktywność na pewien czas musi być ograniczona. Jeśli chodzi o złamania, to z całą pewnością nie można uczęszczać na siłownię, a delikatne ćwiczenia należy wykonywać na dane partie, które są sprawne. Naruszonymi partiami można się zająć wtedy, kiedy będą tak wyleczone, że można w miarę normalnie wykonywać podstawowe czynności, lecz na początku wszystko musi być wykonane spokojne, by tempo powrotu do zdrowia było zrównoważone. Z czasem stopień trudności ćwiczeń na leczone części będzie wyższy, a specjalista od zdrowia (sprawdzony przez Stobrawskie Centrum Seniora) dobierze tak program treningów, by zmniejszyć ryzyko nawrotu urazów. Z całą pewnością nie można wykonywać wielu codziennych czynności jak np. wspinanie się po drabinie, bieganie, czy też katorżnicze i ciężkie treningi, a należy dużo odpoczywać i robić spacery w spokojnym tempie. Jednak wszystko musi być ustalane wraz z rehabilitantem, bo specyfika jest u każdej osoby inna.

 

Spokojny powrót do zdrowia

 

Jeśli chce się wrócić na wykonywania normalnych i standardowych czynności, bezwzględnie należy stosować się do szczegółowych zaleceń, by rehabilitacja Kluczbork dawała pożądane efekty. Warto na pewien czas zrezygnować z ulubionych rzeczy, gdyż ich wykonywanie w trakcie kuracji może tylko pogłębić kłopoty. Jest to trudne, ale należy dostosować się do sytuacji i przetrwać trudny okres, by w przyszłości robić to, co się lubi.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz