Urządzenia przenośnikowe – optymalne rozwiązanie dla przemysłu

Urządzenia przenośnikowe – optymalne rozwiązanie dla przemysłu

RedMustang

Przenośniki są pionowymi urządzeniami dźwigowymi i służą do pionowego i pochyłego przemieszczania towarów masowych i kawałkowych bez pośredniego załadunku i rozładunku. Znajdują one zastosowanie w przemyśle chemicznym, metalurgicznym, maszynowym, przy produkcji materiałów budowlanych, w zakładach przeróbki węgla, zakładach przetwórstwa spożywczego i magazynach zbożowych. Rozróżnia się przenośniki kubełkowe stacjonarne i ruchome. W zależności od ich budowy i specyficznych właściwości, pełnią one różne funkcje dla danego zakładu.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Wybór rodzaju przenośnika zależy od właściwości transportowanego materiału, jego temperatury, wilgotności, ścieralności, zdolności przylegania, wysokości podnoszenia i wydajności urządzenia. Przenośniki pionowe, w postaci przenośników kubełkowych, są preferowane przy projektowaniu zakładów przemysłowych i doborze urządzeń. Wynika to z faktu, że zajmują one znacznie mniej miejsca, co ma ogromne znaczenie w przemyśle metalurgicznym i chemicznym.

Przenośniki kubełkowe cieszą się coraz większą popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż oferują dużą wygodę i użyteczność. Przenośniki kubełkowe firmy Budrem charakteryzują się wysoką wydajnością i są stosowane w różnych gałęziach przemysłu do transportu materiałów ziarnistych, gruboziarnistych, ściernych i gorących.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz