Urządzamy wnętrza – renowacja antyków czy kupno nowych mebli?

Urządzamy wnętrza – renowacja antyków czy kupno nowych mebli?

Ewa Krajewska
Urządzamy wnętrza - renowacja antyków czy kupno nowych mebli?

Uwielbiam stylowe wnętrza. Połączenie nowoczesności z klasyką. W moim wnętrzu połączyłam meble ze szwedzkiej sieciówki z antykami znalezionymi na pchlim targu. Efekt? Powalający!

Urządzanie wnętrz to zajęcie, które lubi każda z nas

Każdy z nas prędzej czy później staje przed dylematem – jak urządzić wnętrze swojego domu. Obecnie jednym z najmodniejszych trendów jest łączenie nowoczesnych mebli ze stylowymi egzemplarzami sprzed lat. W ten sposób tworzymy intrygujący kontrast, który dodatkowo podbija wartość cennego mebla. Na tle zwykłych, współczesnych mebli, dorodny kredens babci będzie wyglądał jeszcze piękniej! Wiem od specjalistów  z firmy Antyki Krapkowice (www.antykikrapkowice.pl), których specjalnością jest renowacja antyków Opole, że w ostatnim czasie ceny mebli znacznie spadły. To świetna okazja do przejrzenia katalogów domów aukcyjnych lub wizyty na targu staroci. Warto chwytać okazję. Ważne jest jednak zachowanie zdrowego rozsądku! Wszędzie, tak i w handlu antykami znajdą się naciągacze, którzy spróbują wykorzystać twoją niewiedzę.

Czy renowacja antyków Opole, to kosztowna sprawa?

A jak wygląda sprawa ceny? Czy faktycznie im starszy produkt, tym droższy? I czy renowacja antyków Opole jest bardzo kosztowna? Nie do końca! Cena mebla zabytkowego zależy przede wszystkim od jego unikatowości. Jeżeli dany mebel jest stary, ale pochodzi z większej produkcji, to jego cena będzie niższa niż unikatowy, pojedynczy egzemplarz. Ważna jest też świadomość tego, jak wygląda polski rynek. Naszą uwagę powinny zwrócić meble, które nie pojawiają się często na aukcjach. O ile nie są to renomowane domy aukcyjne, raczej małe jest prawdopodobieństwo, że trafimy na meble rodem z siedemnastego wieku, szafy gdańskie czy zabytkowe meble z drzewa orzechowego.

Za każdym razem, kiedy zdecydujemy się na zakup lub czeka nas renowacja antyków (Opole), musimy pamiętać o jednym. Naprawdę cenny mebel to taki, który jest niepowtarzalny. To wyjątkowość i niedostępność danego modelu determinuje jego cenę. Nigdy nie należy kierować się emocjami. Wśród handlarzy antykami nie brak osób, które próbują wykorzystać niewiedzę nabywców, dlatego tak ważne jest przy zakupie solidne przygotowanie, doświadczenie lub obecność prawdziwego znawcy zabytkowych mebli.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz