Ubezpieczenie podróżne: jakie są rodzaje?

Ubezpieczenie podróżne: jakie są rodzaje?

RedMustang

Planowanie wakacji jest zawsze pełne przyjemnych zmartwień: wybór kurortu i hotelu, wybór wycieczki, przygotowanie do wyjazdu. Nieodłącznym elementem podróży, czy to do Czech, na Malediwy czy Sri Lankę, jest również polisa ubezpieczeniowa. Ubezpieczenie jest gwarancją szybkiej pomocy w przypadku pojawienia się jakiekolwiek problemów podczas urlopu. Proces zawierania polisy ubezpieczeniowej wymaga rzetelności. Dlatego warto poszukać pomocy u profesjonalistów i skorzystać z usług agenta ubezpieczeniowego Opole.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń turystycznych?

Ubezpieczenie podróżne

Czasami zaplanowana podróż może nie odbyć się. Na przykład, turysta ma pilne sprawy służbowe lub zdrowotne. Również sam organizator może zmienić warunki wycieczki, np. z powodu niekorzystnych warunków pogodowych dla lotu lub sytuacji awaryjnej. Aby nie stracić pieniędzy w takich sytuacjach, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Jest to ubezpieczenie od utraty Państwa środków finansowych z powodu rezygnacji z wyjazdu lub zmiany jego terminu. 

Ubezpieczenie od utraty bagażu

Co do zasady, turysta otrzymuje z tej polisy odszkodowanie za utratę bagażu, jego uszkodzenie lub opóźnienie w dostarczeniu przez przewoźnika. Płatność może być pełna lub częściowa, w zależności od rodzaju ubezpieczenia. Przy zawieraniu umowy należy zwrócić  uwagę na przedmioty, które zabierasz ze sobą w podróż oraz na to, które zdarzenia będą objęte ubezpieczeniem, ponieważ warunki wypłaty odszkodowania różnią się w poszczególnych towarzystwach. Jeśli ubezpieczasz się po raz pierwszy i masz wiele pytań, skontaktuj się z zaufanym profesjonalistą Multidoradcy24.

Ubezpieczenie medyczne

Ubezpieczenie medyczne jest obowiązkowe dla każdego turysty. Często jest ono wymagane na granicy, nawet jeśli kraj wjazdu jest zwolniony z obowiązku wizowego. Ponadto, takie ubezpieczenie zapewni, że w nagłych wypadkach otrzymasz niezbędną opiekę medyczną. Przemyśl zawczasu wszystkie możliwe sytuacje awaryjne w czasie podróży i koniecznie zaznacz je w polisie. Agent ubezpieczeniowy Opole posiada specjalistyczną wiedzę z tego zakresu i chętnie Państwu pomoże.

 

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz