Trasy egzaminacyjne w Opolu – trasa I

Trasy egzaminacyjne w Opolu – trasa I

Ewa Krajewska

Opole, jak większość miast, w których odbywają się egzaminy na prawo jazdy Opole, podzielone jest na kilka tras egzaminacyjnych. Dzisiaj zaprezentujemy wam trasę nr I, przebiegającą głównie w okolicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i największego opolskiego osiedla – AK (dawny ZWM).

Trasa nr I jest powszechnie uważana za najłatwiejszą. Głównie dlatego, że przebiega z dala od centrum, dzięki czemu jest znacznie mniejszy ruch. Na przebiegu całej trasy nie ma też skomplikowanych skrzyżowań, które mogłyby spędzać sen z powiek przyszłych kierowców.

Trasa nr I zaczyna się w WORD przy ul.Oleskiej. Dalej przebiega ulicami Pużaka, Wiejską, Sosnkowskiego, Rataja, Mikołajczyka, Grota-Roweckiego, Brzozową, Wygonową, Witosa, Lwowską, Tarnopolską i Krzemieniecką. Omówmy kilka najciekawszych punktów tej trasy, po której możemy się cieszyć prawem jazdy w Opolu.

Skrzyżowanie ul.Sosnkowskiego, Wodociągowej i Grota-Roweckiego.

Skręcając w ulicę Grota-Roweckiego należy pamiętać, że rozpoczyna się strefa ograniczonej prędkości, co oznacza że możemy poruszać się z maksymalną prędkością 30km/h. Jest to droga przebiegająca przez osiedlę, więc należy zachować wzmożoną czujność. Powszechnym jest wchodzenie pieszych na jezdnię zza zaparkowanych pojazdów, a także bawiące się blisko jezdni dzieci. Część egzaminatorów na tej ulicy przeprowadza test parkowania, co może być szczególnie trudne w czasie kiedy większość mieszkańców znajduje się w domach. Wówczas znalezienie miejsca parkingowego jest trudne, a te pozostawione zazwyczaj są niezwykle wąskie.

Skrzyżowanie Pużaka z Wiejską

Tak naprawdę w tym miejscu mamy 2 skrzyżowania. Pierwsze to skrzyżowanie ul.Tarnopolskiej z Wiejska. Jadąc od Castoramy pamiętajmy o znaku STOP. W tym miejscu dochodzi do częstych kontroli policji. Dodatkowo niezatrzymanie się na znaku STOP grozi przerwaniem egzaminu. Skręcając z ulicy Wiejskiej w prawo wjeżdżamy na parking. Jest to droga wewnętrzna ze strefą 30.

Osiedle Malinka

Teren I trasy egzaminacyjnej na prawo jazdy Opole przebiega drogami Osiedla Malinka. Szczególnie często egzamin można spotkać na uliczkach za sklepem Castorama. Wszystkie ulice są tam równorzędne, więc jeżeli znaki nie stanowią inaczej, obowiązuje zasada prawej ręki.

 

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz