Sprawdzenie zdolności do wznoszenia budynków

Sprawdzenie zdolności do wznoszenia budynków

Ewa Krajewska
praca-dla-murarzy-niemcy

Przy budowie jakichkolwiek obiektów mieszkalnych lub użytkowych, najważniejszym czynnikiem, prócz materiałów lub dźwigów, są ludzie wykonujący różne zadania. Taka praca dla murarzy Niemcy jest trudna pod względem warunków, ale podział obowiązków jest wykonywany ze względu na wiele czynników jak np. wykształcenie, doświadczenie, czy też warunki fizyczne. Właśnie one determinują to, gdzie dana osoba ma pracować i jakie czynności powinna wykonywać. Oczywiście, najważniejsza jest wiedza, lecz w pewnych sytuacjach może nie wystarczyć.

 

Sprawdzenie i dopasowanie kompetencji

 

Pierwszym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna podczas której weryfikowana jest wiedza kandydata, sprawdzane są prawdziwe umiejętności, a także wstępnie jest dopasowywana odpowiednia i możliwie najlepsza praca dla murarzy Niemcy. W trakcie tego spotkania osoba chcąca pracować na budowie musi wykazać się wiedzą o m.in. montażu poszczególnych materiałów budowlanych, ilości betonu potrzebnego do nałożenia, by ściany trzymały się stabilnie, wykonywaniu niezbędnych pomiarów, a także współpracy w zespole. Zestaw pytań jest dopasowany do danego działu, w którym chce dana osoba pracować, a jeśli okaże się, że np. pracownik lepiej się sprawdzi przy pomiarach niż mieszaniu betonu, to będzie on przydzielony do działu, który będzie najlepiej odpowiadał aktualnym zdolnościom. Może być też tak, że w trakcie wykonywania obowiązków okaże się, że dana część budowy lepiej pasuje i po kilku rozmowach oraz testach taka osoba może być przeniesiona do innej części (sprawdzonej przez ALP Bau), lecz w tym przypadku musi być przeprowadzone dodatkowe spotkanie, gdzie będą omawiane różne kwestie wpływające na pracę. Kondycja także odgrywa ważną rolę i jest ona sprawdzana także podczas rekrutacji i jeśli jest ona na dobrym poziomie, to przydzielone zostaną czynności fizyczne jak np. noszenie materiałów lub wmurowanie cegieł.

 

Chęć i wiedza potrzebna do działań

 

Z całą pewnością taki pracownik musi się wykazać nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami manualnymi oraz zdolnością do współpracy. Ważna jest też jest chęć do działania, bo bez tego żadna praca dla murarzy Niemcy nie będzie sprawna, a budynki nie zostaną wzniesione sprawnie i szybko. Lecz aby projekt zakończył się powodzeniem, trzeba też tak ustawić osoby, by wykorzystać w maksymalny sposób największe zalety i rozwijać ich ukryte zdolności, które sprawią, że wszystko, co związane z budową, zakończy się pozytywnie.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz