Sposób przechowywania elementów budowlanych

Sposób przechowywania elementów budowlanych

Ewa Krajewska
hurtownia-budowlana-opole

Zanim towary przeznaczone do budowy lub dekorowania mieszkań trafią do właściwych nabywców, muszą z hali produkcyjnej trafić do miejsca, gdzie w bezpiecznych warunkach będą oczekiwały na odbiór. Takim miejscem jest hurtownia budowlana Opole, która musi być odpowiednio usytuowana i wyposażona, gdyż może być tak, że poszczególne produkty będą czekały nawet kilka tygodni, a nie można sobie pozwolić na to, że pod wpływem różnych warunków ulegną uszkodzeniu lub zmienią konsystencję tak, że nie będą zdatne do użycia.

 

Miejsca oczekiwania komponentów

 

To, gdzie będą przechowywane produkty dekoracyjne lub konstrukcyjne, decyduje wiele czynników, np. rozmiar, konsystencja, proporcje, czy też składniki, z których są wykonane. Te większe są zazwyczaj chronione folią termokurczliwą, dzięki czemu nie zmokną, choć jest ryzyko uszkodzenia mechanicznego. Dlatego hurtownia budowlana Opole musi być tak zlokalizowana, żeby dostęp miały tylko osoby zajmujące się dystrybucją tych przedmiotów. Zazwyczaj takie rzeczy jak np. stos zabezpieczonych cegieł lub dachówek jest na zewnątrz, gdyż wtedy łatwiej przetransportować wózkiem widłowym do ciężarówki, która przewiezie na wyznaczone miejsce. W przypadku mniejszych, pojedynczych elementów można je śmiało postawić na oznaczonych regałach znajdujących się w zadaszonym pomieszczeniu (znajduje się w Best Materiały Budowlane), gdyż są one pod kontrolą i jest pewność, że przy podawaniu poszczególnych towarów takich jak np. metr, kask, płytki, panele, czy też cement nie dojdzie do żadnej pomyłki. Wyznaczony specjalista codziennie sprawdza, czy oczekujące towary są w należytym stanie i czy nie jest konieczna wymiana na te, pozbawione wad. Należy to zrobić minimum trzy razy dziennie: przed otwarciem, w połowie dnia i po zamknięciu. Można też przekładać cięższe elementy z jednego miejsca na drugie, żeby zminimalizować ryzyko przyklejenia się do podłogi, co oznaczać będzie konieczność zmiany na nowe.

 

Bezpieczne umiejscowienie

 

Przy lokowaniu danych produktów konieczne jest zapoznanie się z instrukcjami dotyczącymi sposobu przechowywania oraz układania, gdyż niektóre z nich mogą przebywać w danym pomieszczeniu hurtowni budowlanej w Opolu lub otoczeniu przez określony czas i co kilka dni należy przetransportować na inne miejsce, by nie doszło do żadnych uszkodzeń. Szczególne przy większych materiałach trzeba zachować szczególną ostrożność, bo każdy uszczerbek to koszt kilku tysięcy złotych. Jeśli zachowane zostaną wszystkie środki prewencyjne, to wtedy jest pewność, że zamówione materiały trafią w nienaruszonym stanie.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz