Jak przygotować idealne wesele?

Jak przygotować idealne wesele?

Ewa Krajewska
wesele-opole

Każda para młoda marzy o idealnym ślubie oraz niezapomnianym weselu. Najlepiej z bardzo dużą liczbą gości oraz przepysznymi posiłkami. Tylko aby zorganizować przyjęcie naszych marzeń, trzeba nie tylko pomysłowości i listy gości, ale też czasu, pieniędzy, poświęcenia oraz wysiłku. Zaangażowanie w ten projekt musi być bardzo duże i czasami trzeba poprosić kilka osób do pomocy, bo wtedy przygotowania i formalności mogą trwać krócej niż w przypadku, gdy para młoda sama załatwi wszelkie formalności. Lecz osoby pomagające w przygotowaniach muszą otrzymać wytyczne od najważniejszych osób organizujących wesele Opole, by podczas najważniejszego przyjęcia wszystko zagrało tak, jak należy.

Jak zorganizować wesele i nie zwariować?

Pierwsza i najważniejsza rzecz, którą trzeba przemyśleć – jest ilość gości. Od tego zależy, jaką salę weselną zarezerwować i na jaki koszt się szykować. Sala weselna opolskie musi być zarezerwowana co najmniej kilka miesięcy przed weselem, gdyż przygotowane naprędce przyjęcie może być jednym wielkim koszmarem, o którym para młoda chce jak najszybciej zapomnieć. Jak salę weselną mamy zarezerwowaną, wtedy można ustalić kto będzie przygrywał na najważniejszym przyjęciu, kto będzie fotografował i filmował, a także ewentualnie listę atrakcji dodatkowych. Trzeba to zrobić tuż po zarezerwowaniu sali, by mieć czas na kolejne formalności. Miesiąc od rezerwacji można z restauracją, czy agencją weselną (patrz Gościniec pod Różą), w której odbędzie się wesele Opole, ustalić szczegóły dotyczące dań podawanych podczas przyjęcia (ilość osób, liczba dań na osobę, jadłospis), wystroju pomieszczenia weselnego, układ stołów, a także wiele innych szczegółów. Warto też załatwić jak najszybciej zaproszenia, ustalić ich wygląd i treść, by informacja o ślubie i weselu trafiła do członków rodziny jak najszybciej i żeby zaplanowali ślubny weekend jak najszybciej. Kilka miesięcy przed przyjęciem należy ustalić z zespołem muzycznym listę utworów zagranych podczas przyjęcia weselnego, piosenkę na pierwszy taniec, a także dodatkowe atrakcje i niespodzianki. Z fotografem i filmowcem natomiast trzeba ustalić stylistykę galerii ślubnej, miejsce przyjęcia, plan filmu, rodzaj montażu i inne szczegóły. Z dużym wyprzedzeniem należy też zamówić tort ślubny, który musi być dostosowany do liczby gości oraz preferencji pary młodej. Nie można też zapomnieć o najważniejszym: harmonogramie przyjęcia weselnego, który musi być przygotowany, zanim załatwimy wszelkie formalności związane z rezerwacją Sali, fotografa, filmowca, zespołu itd. Musimy dopiąć wszystko na ostatni guzik, by wszystkie podmioty zaangażowane w wesele wiedziały, kiedy co przygotować i w którym momencie zaskoczyć gości.

Wesele będzie piękne!

Jak widać, przygotowanie wesela jest żmudne i wymagające dużej ilości czasu i planowania. Trzeba na to przygotować kilkanaście tysięcy złotych, by mieć wszystko zapięte na ostatni guzik. Jednak i tak wiele rzeczy zapewne zostanie załatwionych na ostatnią chwilę, bo zawsze coś zostanie dołożone, albo o którejś rzeczy się zapomni. Jednak dobrze jest wyobrazić sobie wesele tak, by nawet w najbardziej nerwowych momentach mieć coś przygotowane w zanadrzu.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz