Prowadzenie autolawety – czy to jest trudne?

Prowadzenie autolawety – czy to jest trudne?

pomoc-drogowa-olesno

Przewożenie różnych przedmiotów z jednego miejsca na drugie wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ostrożnością. Nietypową konstrukcję posiada pojazd służący do transportowania samochodów po wypadkach lub poważnych awariach. Posiadająca takie auta użytkowe pomoc drogowa Olesno jest odpowiedzialna za jak najszybsze i jak najbezpieczniejsze dostarczenie dwuosiowych pojazdów na wskazaną lokalizację. Żeby tak było, kierowca musi wykazać się niezwykłą koncentracją, opanowaniem w każdej sytuacji i spokojem za kółkiem.

 

Styl jazdy dostosowany do sytuacji

 

Bez względu na to, czy autolaweta jest załadowana, czy też nie, trzeba jeździć ostrożnie, ale stopień odpowiedzialności przy transportowaniu jakiegokolwiek pojazdu jest znacznie większy. Doświadczona pomoc drogowa Olesno zatrudnia wykwalifikowanych kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie zdobywane podczas kursów i wykonywania czynności zawodowych. Prowadzenie takiego pojazdu holującego jest specyficzne i musi być wyjątkowo płynne oraz ostrożne. Przy pustej zabudowie trzeba uważać na to, żeby nie doprowadzić do nadmiernego podskakiwania tylnej części pojazdu, która może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, a zakręty należy brać płynnie i spokojnie. W przypadku gdy wożony jest samochód, środek ciężkości znajduje się znacznie wyżej i przy porównywalnych prędkościach, siły odśrodkowe sprawią, że taki pojazd (używa go Auto-Naprawa Wiatr) będzie bardziej podatny na wychylenia, które mogą doprowadzić do dachowania i uszkodzenia zarówno lawety, jak i wożonego auta. Dlatego lepiej wykonywać manewry przy wolniejszych o co najmniej kilkanaście kilometrów na godzinę prędkościach, żeby zmniejszyć ryzyko niepożądanego wypadku i poniesienia nadmiernych kosztów. Przy załadowanej lawecie warto co jakiś czas się zatrzymać i sprawdzić, czy pasy mocujące zbytnio się nie poluzowały.

 

Ostrożnie do celu

 

Specyficzne pojazdy wymagają dużej uwagi i zastosowania niestandardowego stylu jazdy, który musi być tak dobrany, żeby proces przewożenia pojazdów był możliwie jak najbezpieczniejszy. Każda renomowana pomoc drogowa Olesno musi zadbać o to, żeby usługa była wykonywana jak najszybciej, ale przy zachowaniu środków ostrożności i dlatego rekrutuje kierowców z doświadczeniem, którzy doskonale wiedzą, jak się zachować w danej sytuacji i sprawić, żeby wszystko działało jak należy.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz