Profil idealnego multiSEOsty

Profil idealnego multiSEOsty

Ewa Krajewska

Praca w danej firmie i na konkretnym stanowisku wymaga nabytych na różne sposoby umiejętności oraz wrodzonych talentów, które mogą być wykorzystane w wieloraki sposób. Szczególnych zdolności wymaga praca w agencji marketingowej, gdzie znajduje się bardzo duża liczba obszarów działania. Jednym z nich jest dział SEO, który dzieli się na m.in. pozycjonowanie Wrocław, pisanie tekstów, optymalizacja stron, wymyślanie sloganów reklamowych, czy też wstawienie pasujących grafik. Do tego stanowiska trzeba mieć wszechstronne zainteresowania oraz odwagę przy podejmowaniu bardzo trudnych decyzji. Lecz satysfakcja z takiej pracy jest nieporównywalnie duża, a poziom zarobków jest naprawdę wysoki. Co trzeba w sobie posiadać, by móc wykonywać taką pracę?

Zbiór wielu rzeczy pożądanych

Z całą pewnością do tej pracy przyda się lekkie pióro oraz umiejętność szybkiego reagowania na nagłe zdarzenia oraz pojawiające się trendy w różnych dziedzinach. Lecz najważniejszą rzeczą, którą trzeba posiadać (by pracować np. w redMustang) jest zdolność do szybkiego uczenia się nowych rzeczy, ponieważ co chwila pojawiają się nowinki technologiczne, które mogą zapewnić przewagę konkurencyjną nad innymi podobnymi firmami. W tym przypadku chodzi o programy ułatwiające optymalizowanie stron, tworzenie grafik, czy też układanie witryn internetowych. Lecz nic nie zastąpi czynnika ludzkiego, który jest w całej układance najważniejszy. Czasami w jednym dziale znajduje się kilka osób, których najlepsze umiejętności są łączone i z tego tworzy się projekt, który ma zachwycić wszystkich. Pozycjonowanie Wrocław wymaga niezwykłych zdolności oraz wyjątkowej kreatywności. Przy tworzeniu i wstawianiu grafik trzeba zrobić wszystko tak, by tematycznie tekst i zdjęcie ze sobą współgrały, a do tego konieczna jest dobra orientacja w temacie i otwarty umysł. Pomysły potrzebne są przy pisaniu tekstów, gdyż aby wybić się na wyżyny, trzeba pisać od serca i na temat. Najważniejsze jest dopasowanie wszystkich składowych, reagowanie na nowe rzeczy i stworzenie z tego jednej całości, która ma dać zysk.

Szerokie zainteresowania kluczem do sukcesu

Żeby pracować w agencji marketingowej, nie wystarczą duże chęci oraz zdolność do nauczenia się nowych rzeczy. Żeby np. wykonać pozycjonowanie Wrocław, trzeba w sobie posiadać rozwijane i szlifowane przez lata zdolności pisarsko-graficzno-kreatywne, które przydadzą się zarówno w pracy grupowej, jak i indywidualnej. Ważna jest też reakcja na nowe zdarzenia oraz ruchy konkurencji, bo bez tego nawet najlepsze pomysły będą bezużyteczne. Innymi słowy, trzeba do tego mieć pasję i nieszablonowe pomysły.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz