Precyzyjne łączenie elementów przy pomocy robota

Precyzyjne łączenie elementów przy pomocy robota

Ewa Krajewska
spawanie-zrobotyzowane

Wiele przedmiotów o skomplikowanej budowie wymaga szybkiego montażu przy zachowaniu bardzo dużej dokładności podczas każdej z poszczególnych czynności. Proces produkcji rzeczy z metalu skraca w znacznym stopniu spawanie zrobotyzowane, które sprawia, że jakość łączeń jest w niektórych przypadkach znakomita, a w większości bardzo dobra. Wszystkie wykonywane zadania są dokładnie zaplanowane i przemyślane, by ilość wadliwych produktów wynosiła zero. Jednak proces produkcyjny z udziałem zarówno ludzi, jak i maszyn, musi być starannie skoordynowany, gdyż czas trwania poszczególnych części jest bardzo krótki, a dokładność wykonania ma być na najwyższym poziomie, który ma zadowolić wszystkich potencjalnych użytkowników.

 

Kontrola w każdym momencie

 

W trakcie składania pojedynczych elementów w całość, wszystkie etapy produkcji są bardzo restrykcyjnie monitorowane (sprawdź Czora), gdyż nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd, który w konsekwencji może zrobić krzywdę zwykłym użytkownikom. Roboty wykonujące czynności spawalnicze są bardzo rozbudowane, a możliwość ich programowania jest niemalże nieograniczona, lecz trzeba uważać, ponieważ wystarczy jeden niewłaściwy ruch, by wygenerować niewypłacalne straty. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele mogą same zmienić końcówki, by cały proces trwał krócej i odbywał się na mniejszej powierzchni hali produkcyjnej. Wszyscy są przekonani, że spawanie zrobotyzowane zmieniło sposób produkcji wielu produktów, a oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy jest niebotyczna. Niemal wszystkie przedsiębiorstwa mają w swoich fabrykach roboty spawalnicze, a prawa rynku niemal wymuszają zmianę urządzeń co kilka lat, by móc utrzymać się na trudnym rynku spawalniczym przez wiele długich lat.

 

Wyroby z mocnymi łączeniami

 

Każdy dokłada wszelkich starań, by każdy produkt był bardzo solidnie wykonany i służył na lata. Żeby przedmiot spełniał nawet najsurowsze wymagania, trzeba precyzyjnie zaplanować każdy etap procesu produkcyjnego, w szczególności spawanie zrobotyzowane. Do poszczególnych działów należy przydzielić najlepszych specjalistów, którzy czują się najmocniej w danych sekcjach. Dzięki starannie dobranej kadrze zwiększa się szansa na zrobienie towaru najwyższej jakości, który przyniesie potężne korzyści zarówno wizerunkowe, jak i finansowe.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz