Praca za granicą od zaraz – APN Praca!

Praca za granicą od zaraz – APN Praca!

Ewa Krajewska
praca za granicą

Chociaż bum na wyjazdu do pracy za granicę mamy za sobą to wciąż wielu Polaków postanawia poszukać nowego życia u naszych zachodnich sąsiadów. Z myślą o nich, na podstawie swojego doświadczenia, przygotowałem wpis poświęcony mieszkaniom w Holandii. Jak oszczędzić i mieszkać komfortowo? Sprawdź! Dzięki rozmowie ze specjalistami z agencji pracy APN Praca, przygotowałam kilka informacji, które z pewnością przydadzą się osobom, które szukają pracy za granicą.

Praca za granicą – warunki życia

Świetnym pomysłem na start (ale nie tylko) jest mieszkanie socjalne. W Holandii każdy może o takie wystąpić. Wystarczy przebywać i pracować legalnie na terenie kraju. Nie ma wymogów dotyczących obywatelstwa. Minusem tego rozwiązania jest czas oczekiwania. Co prawda jest on znacznie krótszy niż w polskich realiach, ale i tak raczej nie mamy co liczyć na lokal „od ręki”. Jednym z kryteriów otrzymania mieszkania socjalnego jest kryterium dochodowe. Standardowe oferty pracy za granicą oferują stawkę około 2000 euro brutto. Z takimi dochodami spokojnie można ubiegać się o lokal. Wówczas wizja pracy za granicą staje się spokojniejsza.

APN praca oferuje zakwaterowanie

A co jeżeli praca za granicą, np. w Holandii to tylko tymczasowe rozwiązanie? Każda renomowana agencja pracy za granicą powinna posiadać swoją bazę noclegów. Przykładowo na stronie APN Polska z Opola znajdziemy oferty pracy z adnotacją o możliwości rezerwacji noclegu na czas wyjazdu. To świetne rozwiązanie dla osób, które jadą pierwszy raz i nie mają żadnego rozeznania w lokalnych warunkach. Taki nocleg zazwyczaj jest tańszy niż znaleziony na własną rękę, chociaż zdarzają się wyjątki. Zwróć uwagę czy takie nocleg rezerwowany przez agencję zatrudnienia jest obowiązkowy. W APN Polska jest to możliwość, a nie przymus. To dobre rozwiązanie. Nie każdy chce mieszkać w z góry narzuconych warunkach. Szczególnie, że często w takich przypadkach tworzą się pewne zamknięte grupy. Ostatnia opcja to wynajem lub kupno mieszkania na wolnym rynku. Niestety o ile ceny w mniejszych miejscowościach są porównywalne z polskimi, to w największych miastach (Amsterdach, Haga, Rotterdam) ceny mieszkań są mocno zawyżone. Ogromna liczba chętnych i niewielki wybór wolnych miejsc sprawia, że ceny lokali w Holandii należą do jednych z najwyższych w Europie.

Życie za granicą tylko na początku wydaje się trudne, aby sobie z tym poradzić trzeba mieć w sobie dużo determinacji. Zawsze jest łatwiej planować taki wyjazd z kim lub gdy mamy na miejscu rodzinę. Jeżeli jednak jedziemy całkiem sami, to bez obaw, powiedz sobie „witaj przygodo” i carpe diem!

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz