Pleśń w domu? Co robić?

Pleśń w domu? Co robić?

RedMustang

Po pierwsze, ważne jest zrozumienie, że pleśń w domu to poważny problem, który należy jak najszybciej rozwiązać. W przypadku pojawienia się pleśni w domu najlepiej skontaktować się ze specjalistami: np. firmą MuroIzol od osuszania budynków Bielsko-Biała, a także podjąć następujące kroki:

Zlokalizuj źródło pleśni – najpierw trzeba zlokalizować miejsce, w którym pojawiła się pleśń. Zwykle jest to pomieszczenie wilgotne lub źle wentylowane. Może to być np. łazienka, kuchnia lub piwnica.

Usuń pleśń – po zlokalizowaniu miejsca, w którym pojawiła się pleśń, trzeba ją usunąć. Można to zrobić za pomocą specjalnych środków chemicznych, które są dostępne w sklepach budowlanych. Ważne, aby używać odpowiedniego środka, który będzie skuteczny w usuwaniu pleśni – jednym z nich jest MuroIzol.

Oczyść powierzchnię – po usunięciu pleśni należy dokładnie oczyścić powierzchnię, na której się znajdowała. Można to zrobić za pomocą wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub specjalnych preparatów czyszczących.

Usuń przyczynę wilgoci – aby zapobiec ponownemu pojawieniu się pleśni, należy usunąć przyczynę wilgoci w pomieszczeniu. Można to zrobić poprzez poprawę wentylacji, stosowanie osuszaczy powietrza lub naprawę nieszczelności w rurach lub dachu.

Przeprowadź remont – jeśli pleśń występuje na większej powierzchni, a przyczyną jej pojawienia się jest uszkodzony dach lub rury, konieczny może być remont.

Zwróć uwagę na zdrowie – pleśń może powodować problemy zdrowotne, szczególnie u osób z chorobami układu oddechowego. Dlatego należy chronić swoje zdrowie poprzez unikanie kontaktu z pleśnią, noszenie maseczki ochronnej podczas czyszczenia i usuwania pleśni, a w przypadku poważnych problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz