Patenty na nordic walking. Błędy i ekwipunek

Patenty na nordic walking. Błędy i ekwipunek

Tak, jak obiecywałem, w dzisiejszym artykule przedstawię kilka uwag na temat marszu nordic walking, najczęściej popełniane błędy oraz co będzie Ci potrzebne, aby nordic walking w Twoim wydaniu było efektywne. Taki marsz posiada duży wpływ na nasze samopoczucie, a także śmiało można stwierdzić, że posiada niemalże lecznicze właściwości porównywalne do uzdrawiania energią. Marsz z kijkami z pewnością potrafi przywrócić harmonię, uspokaja i odpręża.

Najczęściej popełniane błędy nordic walking – możesz ich uniknąć

 • Jednym z podstawowych błędów jest wystawianie do przodu tej samej ręki i nogi. Pracuj rękami i nogami naprzemiennie, tak jak podczas zwyczajnego marszu, gdy lewa ręka idzie do przodu z prawą nogą i adekwatnie do tego prawa ręka z lewą nogą.
 • Istotny jest sposób wbijania kija w ziemię. Chodzi o to, aby kij był wbijany ukośnie trzonkiem do tylu, kiedy wykonujemy ruch w tył, nie z przodu.
 • Nie skręcaj dłoni, gdy przenosisz kij za siebie, ponieważ w tym momencie należy wypuścić kij z ręki, aby wykonać ten ruch poprawnie.
 • Kolejnym często popełnianym błędem jest wykonywanie mały kroczków – rób zamaszyste kroki, stawiając stopę na długości wyprostowanej ręki.
 • Poza często popełnianym błędem z wbijaniem kija z przodu, zdarzają się również takie błędy jak wbijanie kijka zbyt daleko od boku. Pracując rękami, łokieć powinien poruszać się cały czas przy ciele.
 • Podstawowym błędem, powtarzanym we wszystkich dyscyplinach jest brak rozgrzewki. Tak samo jak piłka nożna, fitness czy gimnastyka, tak nordic walking wymaga rozgrzewki. Poświęć szczególną uwagę stawom – nadgarstkom, biodrom, kolanom, kostkom. Wówczas jesteś przygotowany do długiego marszu nordic walking!

Potrzebny ekwipunek

 • Przede wszystkim buty! Jeżeli spacerujesz po lesie, wybierz buty, który przeznaczone są przede wszystkim do uprawiania aktywności na zewnątrz. Lepiej kupi buty za duże o pół rozmiaru niż za małe, ponieważ stopa potrzebuje trochę luzu, aby ustabilizować właściwa pozycję. Dobierz takie skarpety, który Cię dodatkowo nie obetrą, ale będą wsiąkać wilgoć.
 • Rękawiczki to bardzo istotny element. Pomogą one ustabilizować pozycję kija w dłoni, dzięki czemu nie będzie się on ślizgać. W lecie wybierz lekkie, z odkrytymi palcami, a w zimie odpowiednie do panujących mrozów.
 • Twój ubiór powinien być sportowy, odprowadzający wilgoć. Najlepiej, aby odzież oddychała. Możesz dodatkowo nosić pas neoprenowy, który powoduje wzmożoną potliwość, spalając zalegającą wodę w okolicach brzucha.
 • Pokrowiec na telefon albo nerka, to gadżety, które się na pewno przydadzą.
 • Krokomierz lub aplikacja mierząca dystans, lub 2 w 1! To dobre rozwiązanie, dzięki czemu będziesz mógł zapisywać swoje osiągnięcia i postępy.

Nordic walking wymaga skupienia i spokoju, dlatego tej aktywności fizycznej sprzyja otoczenie leśne, gdzie możesz się totalnie wyciszyć. Las ma to do siebie, że posiada właściwości terapeutyczne, a nawet uzdrawiające energią, dlatego warto wybrać się na nordic walking właśnie w otoczenie leśne.

 

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz