O zaletach i zastosowaniu przenośników ślimakowych

O zaletach i zastosowaniu przenośników ślimakowych

W dzisiejszych czasach przenośnik ślimakowy jest najczęściej stosowanym urządzeniem do transportu materiałów sypkich, pylistych, a także drobnoziarnistych. Przenośniki ślimakowe są urządzeniami ciągłymi, których działanie realizowane jest przez ślimak obracający się w rynnie. Urządzenia te są szeroko stosowane ze względu na wiele korzyści z ich stosowania, które przyjrzymy się w tym artykule.

Niezastąpieni pomocnicy w przemyśle

Przenośniki ślimakowe należą do grupy urządzeń transportowych bez jednostki napędowej i znajdują zastosowanie w przemyśle chemicznym, spożywczym, w produkcji materiałów budowlanych, a przede wszystkim do transportu towarów sypkich, proszkowych, rzadziej drobnoziarnistych na niewielkie odległości w kierunku poziomym lub pionowym. Tego typu urządzenia cieszą się dużą popularnością, gdyż przenośniki ślimakowe są nieodzowną pomocą w każdym zakładzie przemysłowym.
Do kluczowych zalet przenośników ślimakowych należy ich prosta konstrukcja, która sprawia, że są one stosunkowo łatwe w eksploatacji. Wyróżniają się one również zwartą konstrukcją, niezawodnością w użyciu, nadzwyczajną łatwością rozładunku pośredniego oraz przydatnością do pracy z gorącymi, zapylonymi i toksycznymi materiałami. Warto jednak zaznaczyć, że wymienione zalety stosowania przenośników ślimakowych można uzyskać tylko wtedy, gdy są one produkowane przy użyciu odpowiedniej technologii i zgodnie z obowiązującymi normami. Wszystkie te wymagania spełnia sprawdzony producent Budrem, który jest obecny na rynku od ponad 30 lat.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz