Niedozwolone działania z podajnikami kubełkowymi na gwarancji
Każdy musi dbać o swoje przedmioty, by służyły przez bardzo wiele długich lat. Bez względu na ich wymiar, niestosowanie się do zaleceń może spowodować różne konsekwencje, nie tylko materii technicznej. Jeśli chodzi o przenośniki kubełkowe, lista rzeczy, których nie należy modyfikować, jest bardzo duża, a ingerencja w ich działanie to spore ryzyko konsekwencji z tym związanych. Kluczem do prawidłowego działania jest postępowanie wedle zaleceń z instrukcji obsługi oraz gwarancji, gdzie wyszczególnione zostały wszystkie naprawy oraz szczegóły, które można wykonać samemu oraz rzeczy wykonywane tylko przez wyznaczonych specjalistów.
Nienaruszalne komponenty
Z całą pewnością nie można samodzielnie i bez wiedzy producenta ruszać poszczególnych mechanizmów odpowiadających za działanie układu taśmowego, czyli np. silnik, łańcuch, obciążniki, czy też koło pasowe (zaprojektowane przez Budrem), gdyż są to najważniejsze części decydujące o prawidłowym działaniu. W razie jakichkolwiek uszkodzeń lub niedoróbek, najlepiej zastosować oryginalne zamienniki lub zrobić modyfikacje opisane w wyżej wspomnianych dokumentach. Wiele przedsiębiorstw użytkujących tego typu podnośniki myśli, że mogą z nimi zrobić absolutnie wszystko i że ich patenty są lepsze niż oryginalne. Czasami może to prowadzić do przykrych konsekwencji technicznych, a także do zerwania umowy z producentem przenośników kubełkowych. Czasami lepiej wszystko przekonsultować z dystrybutorem, by wspólnie opracować pewne rzeczy, które w przyszłości mogą wpłynąć na sprawniejsze działanie całej maszyny. Dzięki temu można liczyć na korzystniejsze rabaty przy następnych zamówieniach, czy też udział w tworzeniu następnych produktów i poszczególnych podzespołów.
Mało do ruszenia
Ogólnie mówiąc, można modyfikować w pewnym stopniu zewnętrzne podzespoły, jak np. obudowa, łycha, czy też głowice, jednak wszystko musi być kontrolowane i sprawdzane wielokrotnie, by nie dopuścić do jakichkolwiek poważnych awarii. Tego typu urządzenia jak przenośniki kubełkowe są używane niemalże codziennie i ich niewłaściwa ingerencja może zatrzymać cały proces wydobywczy lub produkcyjny, dlatego konstruktorzy uczulają, by nie robić mnóstwa rzeczy na własną rękę. Czasami lepiej poczekać z naprawami do momentu, gdy uzyska się zgodę od producenta, by przyszłe działanie było spokojnie i bezawaryjne.