Niebezpieczeństwa na wysokościach

Niebezpieczeństwa na wysokościach

Ewa Krajewska

Wszyscy doskonale wiemy, że czynności budowlane należy wykonywać ostrożnie i nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Szczególnie tyczy się to osób pracujących przy maszynach na dużych wysokościach, gdyż praca dla operatora żurawi Niemcy wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ryzykiem doznania poważnych obrażeń. Doświadczeni specjaliści doskonale wiedzą, co może na nich czekać podczas wykonywania obowiązków i dlatego swoje zadania wykonują bardzo skrupulatnie oraz bez zbędnego i ryzykownego pośpiechu.

 

Czynniki niepożądane

 

Dużym ryzykiem jest wykonywanie niebezpiecznych czynności podczas np. chwytania ciężkich przedmiotów, gdyż jeśli masa elementu będzie zbyt duża, to dźwig z kabiną może runąć z dużej wysokości. Niebezpiecznym zadaniem też jest naprawa układów podczas właściwych działań. Tu praca dla operatora żurawi Niemcy musi być niezwykle dokładna, bo wystarczy drobne pomylenie elementu, by odnieść poważne obrażenia, które w znaczący sposób utrudnią codzienne funkcjonowanie. Praca na wysokościach to zawsze duże ryzyko związane ze zmiennymi warunkami pogodowymi. W przypadku złej aury pole manewru jest bardzo małe, a margines błędu jeszcze mniejszy. Czynności związane ze wznoszeniem bardzo wysokich konstrukcji to nie tylko uważne działania zapewniające możliwie jak najbezpieczniejszą pracę, ale także unikanie nerwowych działań doprowadzających nawet do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Bez względu na staż pracy (sprawdzany przez ALP Bau) trzeba zachować szczególną ostrożność, a żeby zapobiec niepożądanym skutkom, należy zapoznać się z kartą zagrożeń związanych z czynnościami podczas prac naprawczych, wykonawczych, modyfikacyjnych lub kontrolnych, a następnie przygotować sprzęt i ubranie, które zminimalizują ryzyko niechcianych problemów.

 

Przygotowanie kluczem do bezpieczeństwa

 

Przed każdym postawionym zadaniem należy bardzo dokładnie się przygotować, sprawdzić, czy wszystkie przyrządy są na miejscu oraz czy nie ma żadnych przeciwwskazań do tego typu roboty, a także przeczytać wnikliwie specyfikację urządzenia, przy którym będą wykonywane czynności. Dobrze wykonana praca dla operatora żurawi Niemcy musi cechować się ostrożnością, szczegółową analizą czynników i zagrożeń oraz prawidłowym przygotowaniem. Tylko wtedy będzie pewność, że żadne zagrożenie nie przyczyni się do powstania kłopotów.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz