Naprawa biżuterii – gdzie szukać pomocy?

Naprawa biżuterii – gdzie szukać pomocy?

Ewa Krajewska

Biżuteria stanowi ważny dodatek w życiu wielu osób – szczególnie kobiet. Nie zawsze ma ona wartość sama w sobie – bywa, że jest to pamiątka rodzinna, a więc jej wartość wyrażona jest w sentymencie. Takie ozdoby są szczególnie istotne a ich utrata lub uszkodzenie może wiązać się z wielkim smutkiem. Na szczęście dzisiejsza sztuka jubilerska ma wiele sposób, by poradzić sobie nawet z poważnymi uszkodzeniami w naszej biżuterii.

Naprawa biżuterii Opole stała się jedną z powszechnych usług oferowanych przez jubilerów. Naprawie podlegają wyroby zarówno ze złota, jak i srebra. Wśród najpopularniejszych napraw znajduje się lutowanie zerwanych łańcuszków i bransoletek. To też najczęstsze uszkodzenia, do których dochodzi w trakcie codziennego użytkowania. Nie ma się jednak co martwić. Takie rutynowe lutowanie jest proste i łatwe do wykonania. Dodatkowo lutowanie można wykonać także w przypadku pękniętych pierścionków i kolczyków.

Dodatkowo naprawa biżuterii Opole może zaoferować naprawę lub wymianę zapięć do łańcuszków czy kolczyków. Jeżeli nasza ukochana biżuteria nie pasuje to — możemy oddać ją do serwisu, który skutecznie pomniejszy jej rozmiar lub powiększy. Wielu jubilerów oferuje m.in. dorabianie ogniw do łańcuszków.

Dbając o naszą biżuterię, mamy pewność, że będzie z nami długie lata. To szczególnie istotne w przypadku pamiątek przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nie ma się jednak co martwić jeżeli niechcący dojdzie do ich uszkodzenia. Wtedy warto odszukać najbliższy zakład jubilerski (taki jak np. Świat Biżuterii 24 w Opolu), a z pewnością pomogą nam w naprawie.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz