Nadzór inwestorski nad budową

Nadzór inwestorski nad budową

Ewa Krajewska

Im większe projekty, tym większy zakres rzeczy do pilnowania. W przypadku wznoszenia budynków tak właśnie jest. Chodzi tu o to, by w trakcie budowy trzymać się wyznaczonych standardów i przepisów budowlanych. Wykwalifikowany generalny wykonawca Wrocław musi cały czas nadzorować przebieg procesu, by nie doszło to nieprzewidzianych zdarzeń. Konieczna jest wiedza i doskonałe obeznanie w kwestiach technicznych, żeby można było bez problemów ukończyć budowę, która zazwyczaj trwa przynajmniej jeden rok.

Kontrola postępów i sprawdzenie zgodności

Podstawą jest posiadanie bardzo dokładnej dokumentacji zawierającej szczegółowy opis wznoszonego budynku. Dzięki temu można łatwiej sprawdzić, czy wszystko jest wykonywane zgodnie z harmonogramem i projektem. Generalny wykonawca Wrocław musi brać udział zarówno w projektowaniu nieruchomości, jak i w procesie wznoszenia, gdyż wtedy ma pełną wiedzę na temat budynku i może dawać niezbędne wskazówki, które mogą się pojawić po rozmowie z właścicielami. Zadaniem nadzorcy projektu jest codzienna wizytacja oraz sprawdzenie, czy zadania wykonywane są w prawidłowy sposób. Jeśli zajdą jakiekolwiek zmiany w projekcie, lider projektu musi niezwłocznie poinformować całą ekipę i wyjaśnić, na czym one polegają. Czasami może on zaprosić przyszłych wynajmujących lub mieszkańców, by sami mogli zobaczyć postępy. Musi być on także w stałym kontakcie z partnerami i dostawcami (wyznaczonymi przez PS-Projekt), gdyż wtedy jest pewność, że wszystkie materiały dotrą na czas i na wskazane miejsce. Poza tym powinien czytać aktualizacje odpowiednich przepisów prawnych, by w razie potrzeby wprowadzić zmiany, które mają być zgodne z aktualnym prawem. To wszystko ma zapewnić nie tylko sprawne i bezproblemowe wznoszenie nieruchomości, ale także uniknięcie wszelkich problemów związanych z niedociągnięciami prawnymi lub technicznymi wpływającymi na efekt końcowy.

Budowa pod kontrolą inwestora

Niemal codziennie główny nadzorca budowy musi wizytować teren budowy i osobiście sprawdzić nawet najdrobniejsze, niewidoczne gołym okiem, detale. Dzięki temu będzie pewność, że cały proces konstruowania będzie legalny i prawidłowo wykonany. Tu generalny wykonawca Wrocław powinien dołożyć wszelkich starań, żeby osoby korzystające w przyszłości z nieruchomości miały pełny komfort i mogły wykonywać zadania bez obawy o trwałość wznoszonej konstrukcji.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz