Co musi mieć stomatolog, by nasze zęby pozostały zdrowe?

Co musi mieć stomatolog, by nasze zęby pozostały zdrowe?

Ewa Krajewska

Wszyscy bez wyjątku musimy dbać o swoje zęby, by móc pochwalić się pięknym uśmiechem znajomym, rodzinie, a także osobom, z którymi się spotykamy po raz pierwszy. Każdy z nas ma szczoteczkę i pastę do zębów, dzięki którym chronimy nasze uzębienie przed różnymi bakteriami i chorobami. Jednak czasami podstawowe środki ochronne nie wystarczą i konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym. Tam znajdują się różnorodne urządzenia i przedmioty, które mają usunąć wszelkie niedoskonałości oraz sprawić, że nie będzie konieczna wymiana zębów na nowe. Co w swoim gabinecie ma stomatolog Opole? Dzięki którym urządzeniom możemy szczerze się uśmiechać?

Urządzenia, bez których uśmiech nie jest możliwy

Wszystkie duże urządzenia, które widzimy na pierwszy rzut oka, są bardzo ważne, ale mniejsze elementy też odgrywają bardzo ważną rolę. Absolutnymi podstawami są: fotel, na którym pacjenci siedzą podczas zabiegów, lampa, dzięki której osoba prowadząca czynności stomatologiczne lepiej widzi nasze zęby oraz ich defekty, a także wiertła z końcówkami, przy pomocy których wykonywane są wszystkie zabiegi. W wyposażeniu (sprawdź PraxiDent) znajdują się także: mikroskop umożliwiający zobaczenie wszystkich, nawet najdrobniejszych defektów, urządzenia chirurgiczne pomocne przy drobnych i poważnych operacjach, wszelkiego rodzaju substancje wybielające lub naprawiające wszelkie defekty, piaski usuwające zanieczyszczenia oraz osady, czy też znieczulacze, które mają uśmierzyć ból podczas bardziej złożonych i bolesnych operacji.

Ukryte, ale ważne atrybuty

Każdy stomatolog Opole musi mieć w swoim gabinecie wszystkie niezbędne urządzenia, które mają za zadanie ochronę naszych zębów przed wszystkimi chorobami i niedoskonałościami. Równie pomocne i ważne są też przedmioty, które z pozoru nie mają większego znaczenia, ale w znaczącym stopniu pomagają w pracy. Podstawą są środki ochrony osobistej, w którego skład wchodzą: gumowe rękawiczki, fartuch, obuwie medyczne oraz okulary ochronne. Obowiązkowe jest też posiadanie apteczki i zestawu pierwszej pomocy, gdyż nigdy nie wiadomo, czy pacjent zasłabnie, czy też nie, a te przedmioty bardzo często ratują nawet życie. Niektóre wiertła stomatologiczne mają wbudowaną kamerę, dzięki której można zobaczyć na ekranie monitora przebieg zabiegu, którego zapis jest pomocnym materiałem analitycznym dla dentysty.

Oczywiście to nie wszystkie przedmioty, które znajdują się w każdym dobrze wyposażonym gabinecie stomatologicznym (szukaj PraxiDent). Każdy, nawet bardzo rzadko używany, przedmiot jest ważny i musi być gotowy do użycia w każdym momencie. Koszt pełnego wyposażenia to często kilkanaście tysięcy złotych i nie można oszczędzać na żadnym urządzeniu, gdyż najważniejsze jest nasze zdrowie. Nawet najlepszej klasy sprzęt stomatologiczny nie zadziała w odpowiedni sposób, jeśli operację wykonywać będzie niedoświadczony lekarz zajmującymi się naszymi zębami. Najlepszy stomatolog przeprowadzający zabiegi w prawidłowy sposób przy pomocy dobrze działających urządzeń to gwarancja dobrze wykonanego zabiegu oraz zdrowych zębów na całe życie.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz