Mity na temat paneli słonecznych

Mity na temat paneli słonecznych

W ciągu ostatnich 10 lat, energia słoneczna przeżyła gwałtowny wzrost i stała się prawdziwą konkurencją dla tradycyjnych źródeł energii. Niestety, przyczyniło się to do powstania błędnych przekonań na temat paneli słonecznych, akumulatorów i innych urządzeń.

5 błędnych przekonań na temat paneli słonecznych i urządzeń solarnych:

 1. Panele słoneczne nie działają przy złej pogodzie.
  Fakt: Urządzenia działają w każdych warunkach pogodowych. Poziom energii elektrycznej wytwarzanej przez panele Menzel jest taki sam o każdej porze roku i dnia. Maksymalna wydajność paneli słonecznych według statystyk: Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Rosja i Chiny.
 2. Panele słoneczne są trudne do zainstalowania i utrzymania.
  Fakt: Fotowoltaika Opole jest łatwa w montażu, jeśli używa się sprzętu od sprawdzonego dostawcy. Dla prawidłowego działania kolektory wymagają raz w roku generalnego czyszczenia. Urządzenia te są odporne na trudne warunki atmosferyczne, mokry śnieg, grad i inne.
 3. Energia słoneczna jest droga.
  Fakt: Od 2009 do 2015 roku, średni koszt paneli słonecznych spadł o 30%. W ciągu ostatniego roku energia elektryczna z paliw kopalnych stała się droższa od energii słonecznej.
 4. Montaż paneli powoduje uszkodzenie dachu domu.
  Fakt: Panele słoneczne Opole chronią dach przed warunkami atmosferycznymi. Łączniki montowane są na dachu, a szczeliny wypełniane są masą uszczelniającą.
 5. Kolektory słoneczne po zakończeniu okresu użytkowania stają się szkodliwe dla naszej planety.
  Fakt: Żywotność paneli wynosi 35 lat. Po jego zakończeniu wydajność zostaje utracona, a produkt musi zostać poddany recyklingowi. Wielu producentów przyjmuje te systemy do recyklingu bezpłatnie.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz