Miejsce na wesele

Miejsce na wesele

Ewa Krajewska

Klasyczne wesela odbywają się w wynajętych restauracjach lub lokalach dostosowanych do tego typu zabaw i uroczystości. Niemal wszystkie pomieszczenia są skromne, z klasycznymi dodatkami i do tego wyglądają bardzo normalnie i tradycyjnie. Takie cechy architektoniczno-dekoracyjne sprawiają, że sala weselna opolskie wygląda dobrze bez względu na wystrój i pomysły pary młodej na wesele. Jednak wszystko idzie z duchem czasu i tym samym wygląd oraz otoczka wesel w niedalekiej przyszłości ulegnie diametralnej zmianie. W jakich warunkach najprawdopodobniej będą się bawili goście weselni za kilka, kilkanaście lat?

Wnętrze wyimaginowane przez przyszłość

Nikt nie ma wątpliwości, że przyjęcia weselne w niedalekiej przyszłości będą wyglądały zupełnie inaczej niż teraz, a o niektórych elementach przyszłe małżeństwa w tej chwili nawet nie myślą. Być może niektórzy zdecydują się wystroić pomieszczenie (np. Gościniec pod Różą) kwiatami, które co jakiś czas zmieniają kolory płatków. W tej chwili nie ma takich bukietów, ale kto wie, może za kilka lat ktoś wpadnie na pomysł zrobienia kompozycji, które zmieniają się w zależności od części wesela. Na wielu uroczystościach wesele stosowane są różnego rodzaju innowacje technologiczne, takie jak np. pokazy laserowe, wyświetlanie filmów na ścianie za pomocą projektora, czy też gra świateł, która jest stosowana tak naprawdę od dłuższego czasu. Jakie atrakcje czekają nas w niedalekiej przyszłości? Być może ruszające się wiązki świateł będą wyświetlały zmieniające się w zależności od sytuacji zdania. Możliwe są też trójwymiarowe grafiki podczas np. tańców lub zabaw, co urozmaici czas spędzony na parkiecie i sprawi, że sala weselna opolskie będzie żyła cały czas. Być może stoły i krzesła znajdujące się w środku będą arcydziełami nowoczesnej sztuki i będą odchodziły od klasycznych kształtów.

Co wybrać?

Wygląd pomieszczenia, w którym ma się odbyć wesele zależy od upodobań i gustu pary młodej oraz najbliższych. Z całą pewnością znajdą się tacy, którzy nie zawahają się zastosować najnowszych zdobyczy technologii i użyją je podczas wesela. Lecz w dalszym ciągu będą ci, którzy uważają, że sala weselna opolskie podczas wesela ma wyglądać z klasą i zawierać tradycyjne elementy wystroju. Nieuchronnie idziemy w stronę nowoczesności, ale tradycja i klasyczne rytuały nadal pozostaną.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz