Meble na balkon – co wybrać?

Meble na balkon – co wybrać?

Ewa Krajewska
renowacja antyków

Małego balkonu nie da się dobrze zaaranżować – często można usłyszeć takie narzekania, wśród mieszczuchów, których kawałkiem przestrzeni na powietrzu jest jedynie niewielki balkon. Zawsze staram się dyskutować z takim podejściem. Nie ma zbyt małej powierzchni. Są tylko złe rozwiązania. Każdy balkon można przeobrazić w miejsce relaksu. Niewielkie przestrzenie to niewielkie koszty, a efekt może być oszałamiający.

Renowacja antyków na balkon?

Ciepłe letnie dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Czasem wystarczy tylko niewielki taras by poczuć się jak na wakacjach. Kluczem do sukcesu jest mądra aranżacja i dobór odpowiednich mebli. Mały balkon ozdobiony masą kwiatów świetnie uzupełni niewielki zestaw dwóch krzeseł i stolik. Nie warto stawiać na ciężkie meble, nie sprawdzą się tu też meble do wnętrz, czy ciężkie zabytkowe szafy (renowacja antyków Opole). Relaksująca poranna kawa lub lampka wina o zachodzie słońca? Nic trudnego. Dzięki zestawowi składanych mebli możemy urządzić praktycznie każde miejsce w oazę do wypoczynku. Najlepiej sprawdzą się meble z naturalnych materiałów. Tutaj wygrywa drewno. Jest ono przyjemne w dotyku, estetyczne, nie nagrzewa się i pasuje praktycznie do każdej aranżacji. Meble drewniane są też stosunkowo tanie. Przy niewielkiej powierzchni najlepszym rozwiązaniem będzie mały kwadratowy lub okrągły stół i dwa krzesła. Zwróć uwagę czy zestaw jest składany. Dzięki temu oszczędzisz miejsce do przechowywania. Minusem mebli z drewna jest potrzeba ich konserwacji. Co roku warto pokryć je dodatkową warstwą lakierobejcy, która zabezpieczy je przed wpływem warunków atmosferycznych. Taka niewielka renowacja (sprawdź renowacja antyków Opole) pozwoli na dłużej cieszyć się meblami, które muszą mierzyć się z deszczem, słońcem i chłodem.

Alternatywa dla starych mebli

Alternatywą dla składanych zestawów drewnianych są meble turystyczne. Przenośne, lekkie meble na mały balkon będą jak znalazł! Stolik mocowany do balustrady i krzesełka turystyczne będą idealne. Dzięki temu na niewielkiej powierzchni uda się stworzyć mały kąt do odpoczynku, wypicia kawy i delektowania się ulubioną książką. Każdą wolną przestrzeń powinny zajmować kwiaty i krzewy. To nic, że urządzasz balkon! Kup tuje, które świetnie poradzą sobie w donicach. Dzięki nim stworzysz też osłonę przed oczami wścibskich sąsiadów. Równie dobrze do tego celu możesz wykorzystać maty z naturalnych produktów np. trzciny lub bambusa. Nie kojarzą się już one z antykami. Dziś są wyznacznikiem nowoczesnego balkonu w naturalnym stylu.

 

Niewielki balkon to nie koniec świata. Nawet przy ograniczonej przestrzeni możesz stworzyć miejsce relaksu dla siebie i najbliższych. Składane meble to doskonałe rozwiązanie, a od wieczornego relaksu na zielonym balkonie dzieli tylko chwila.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz