Konsekwencje braku dokumentów

Konsekwencje braku dokumentów

Ewa Krajewska
prawo-jazdy-opole

Wiele razy zdarzają się sytuacje, gdzie przy jakiejś kontroli lub w trakcie czynności proceduralnych przed rajdem samochodowym należy okazać dokumenty takie jak np. prawo jazdy Opole, dowód rejestracyjny, czy też polisa ubezpieczeniowa. Czasami bywa tak, że w pośpiechu zapominamy o którymkolwiek z nich, przez co możemy mieć problemy i może stworzyć problemy, które będą ciężkie do rozwiązania. Co może się stać, jeśli nie będziemy mieli ewidencji samochodowych przy sobie?

 

Potencjalne problemy

 

Brak kwitków samochodu może być mocno odczuwalny podczas przeglądu lub jakichkolwiek czynności naprawczych, gdyż mechanik lub osoba nadzorująca inne działania może mieć problemy z doborem właściwych części i może odmówić wykonania określonych rzeczy. Jednym z punktów zawodów sportowych jest przedstawienie wszystkich dokumentów samochodu oraz osoby kierującej pojazdem (ukształtowała go Szkoła Jazdy D-H). Organizatorzy chcą mieć pewność, że wszystko jest w porządku i w trakcie porannych czynności proceduralnych spisują najważniejsze informacje o aucie i uczestniku. W ten sposób przeprowadzający zawody zabezpiecza się w razie jakichkolwiek zdarzeń oraz ma pewność, że poruszający się zawodnik jedzie samochodem zgodnym z przepisami. Ostatnio złagodzono przepisy dotyczące noszenia dokumentów i okazania ich podczas kontroli przeprowadzanej przez policję, lecz w dalszym ciągu trzeba mieć przy sobie prawo jazdy Opole, a za jego brak można zostać ukaranym mandatem karnym w wysokości 50 złotych. Jednakże lepiej mieć także dowód rejestracyjny i potwierdzenie ubezpieczenia, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku lub kolizji, brak tych potwierdzeń może znacznie utrudnić postępowanie przygotowawcze i uniemożliwić wypłatę odszkodowania, przez co może nam ubyć w portfelu nawet kilka tysięcy złotych.

 

Lepiej mieć wszystkie przy sobie

 

Bez względu na to, czy wybierzemy się w krótką lub też na długą podróż samochodem, lepiej mieć przy sobie wszystkie dokumenty samochodu, a przede wszystkim prawo jazdy Opole. Nawet w najmniej spodziewanych momentach mogą się one przydać, a ich brak sprawi, że wyjazd będzie się kojarzył z dużą liczbą kłopotów i nerwów. Lepiej temu zapobiec, jeśli przed przejazdem sprawdzimy wszystkie kwity i schowamy w odpowiednie miejsce. Wtedy jest pewność, że nic nas nie zaskoczy.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz