Jak zwiększyć szansę na prawko?

Jak zwiększyć szansę na prawko?

Ewa Krajewska

Większość osób przystępujących do kursu na prawo jazdy Opole przystępuje do nauki jazdy bez żadnego przygotowania, ucząc się od początku wszystkich rzeczy, co może utrudnić przyswajanie nowych informacji. Jednak coraz więcej osób przed rozpoczęciem oficjalnych pierwszych jazd robi przygotowania do nich na pustych placach, a przyszli kierowcy godzinami studiują artykuły dotyczące prowadzenia samochodem i czytają kodeks drogowy. Każda metoda ułatwiająca drogę do wymarzonego papierka potwierdzającego zdolność do prowadzenia pojazdem jest dobra, tylko trzeba te przygotowania przeprowadzić mądrze i pod okiem kogoś bardziej doświadczonego. Jak się przygotować do udziału w kursie szkoły jazdy Opole.

 

Najpierw trzeba przeczytać artykuły dotyczące prowadzenia pojazdów samochodowych i porozmawiać na ten temat z doświadczonym kierowcą, najlepiej z rodzicem lub z inna osobą z rodziny. Wtedy na spokojnie i bez zbędnego wydawania pieniędzy poznaje się podstawy poruszania się samochodem po drogach. W międzyczasie warto przeczytać aktualny kodeks drogowy, który zmienia się co roku i dobrze sięgnąć po aktualną wersję. I podobnie jak w przypadku teorii dotyczącej kierowania samochodem, warto to przestudiować wraz z rodzicem lub krewnym, który wyjaśni pewne kwestie i w odpowiedni sposób wskaże różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na drodze. Na teoretyczne przygotowania warto poświęcić kilka dni, a nawet tygodni, by podczas nauki w szkole jazdy Opole przekazana przez prowadzącego zajęcia wiedza trafiała szybciej i była w efektywniejszy sposób wykorzystana.

Jeśli teoria została w należyty sposób opanowana, można przystąpić do pierwszych jazd. Właśnie tam wiedzę zdobytą w domu należy wykorzystać na rzeczywistych drogach, choć nie od razu. Oczywiście musi nami się opiekować starsza i bardziej doświadczona osoba, np. rodzic lub krewny. I oczywiście nie zaczynajmy od wyjazdu na drogę publiczną, tylko poszukajmy jakiegoś placu, na którym wyrobimy odpowiednie nawyki. Tu nie ma ograniczenia czasowego narzuconego przez program szkolenia, tylko możemy się uczyć do oporu, aż w odpowiedni sposób opanujemy podstawowe techniki takie jak: ruszanie, jazda po łuku, ósemki, slalom, itd. Jak opanujemy podstawy kierowania pojazdem, wtedy możemy wyjechać na drogę. Nie mamy tu na myśli drogi publicznej, tylko drogę prywatną lub polne drogi, gdzie można spokojnie nauczyć się przemieszczania się z miejsca na miejsce. Oczywiście nie przekraczajmy dopuszczalnej prędkości, tylko poruszajmy się spokojnie, np. 20-30 km/h i wtedy wyrobimy odpowiednią technikę jazdy oraz w miarę nauczymy się panowania samochodu w pewnych momentach. Na drogi publiczne możemy pierwszy raz wyjechać dopiero podczas kursu nauki jazdy wraz z instruktorem, ale na mało uczęszczanych drogach możemy się co nie co nauczyć.

Do kursu nauki jazdy należy się przygotować solidnie i precyzyjnie, ale też trzeba mieć w sobie pokorę i cierpliwość, a także chęć przyswajania wiedzy. Jednak przed pierwszymi jazdami można samemu się przygotować, a wtedy szanse na zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego za pierwszym razem się zwiększają. Trening czyni mistrza, a w tym przypadku, przyszłego kierowcę.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz