Jak ulokować gości weselnych z bliska i daleka?

Jak ulokować gości weselnych z bliska i daleka?

Ewa Krajewska
wesele-opole

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu pary młodej, a tą chwilą młodzi małżonkowie chcą się dzielić z najbliższymi. W wielu przypadkach rodzina mieszka bardzo daleko od miejsca ślubu i zabaw weselnych, jednak w tym przypadku odległość nie gra roli i ważniejsze jest spędzenie wyjątkowych chwil razem. Im większe wesele Opole, tym większe wyzwanie logistyczne czeka przed najważniejszymi bohaterami biesiady weselnej, gdyż trzeba w odpowiedni sposób zaplanować uroczystość tak, by wszyscy mogli komfortowo wyspać się po zabawie poślubnej i odpowiednio przygotowali się na poprawiny. O czym pamiętać, by nikt nie trafił na złe warunki noclegowe oraz by czasu na odpoczynek było jak najwięcej?

 

Zapraszanie i planowanie

 

Logistyka związana z nocowaniem gości rozpoczyna się już z chwilą rezerwowania sali weselnej, gdyż właśnie lokalizacja zabaw poślubnych decyduje o tym, jak daleko mają dojechać najbliżsi pary młodej. Mniejszy problem jest wtedy, gdy bardzo blisko jest hotel, w którym noc poślubną mogą spędzić zaproszone na uroczystość osoby. Najlepiej będzie, gdy wstępnie zarezerwujemy pokoje w momencie, gdy zabukujemy pomieszczenie, w którym wszyscy będą świętować zaślubiny nowożeńców. Gdy te formalności zostały zrobione, pora na zaproszenie rodziny i znajomych. Należy to zrobić mniej więcej pół roku przed weselem w Opolu, by wszystko na spokojnie rozplanować ich rozmieszczenie. Już kilka miesięcy przed uroczystością należy się dowiedzieć, czy goście z daleka będą nocowali w hotelu, czy u znajomych lub rodziny. O ile w przypadku osób mieszkających blisko miejsca zabaw weselnych problem jest praktycznie żaden, o tyle ci dojeżdżający z odległych zakątków kraju lub świata potrzebują indywidualnego planowania. Warto kilka razy potwierdzić, czy na pewno będą nocować w wyznaczonym miejscu, czy też u najbliższych.

 

Rezerwacja miejsc

 

Gdy już wiadomo, kto i gdzie będzie spędzał noc przed poprawinami, należy udać się do hotelu z informacją, ile pokoi należy zarezerwować i wynegocjować atrakcyjną kwotę. Koszty noclegu pokrywa para młoda, która powinna uwzględnić ten punkt wydatków w budżecie wesela w Opolu. Trzeba zrobić wszystko, by zaproszeni goście bez wyjątku mieli najlepsze warunki i jak największy komfort. Rezerwacji należy dokonać także jak najwcześniej, jak to tylko możliwe, bo im późniejszy termin, tym większe koszty. Może się tak zdarzyć, że ktoś zmieni zdanie i ci, którzy byli przydzieleni do pokoi hotelowych, jednak przenocują u rodziny, albo na odwrót. Takie sytuacje trzeba jak najszybciej zgłosić personelowi hotelowemu, by jak najsprawniej przeorganizować plan rozlokowania gości. Goście z daleka także muszą wiedzieć, gdzie będą nocować, by wiedzieli, jak rozplanować dojazd do miejsca poślubnych zabaw (jak Gościniec pod Różą).

 

Relaks kluczem do udanej biesiady

 

Planując rozmieszczenie wszystkich gości, trzeba pamiętać o tym, by weekend ślubny był dla nich jak najmniej uciążliwy i dawał jak najwięcej satysfakcji. Należy być w stałym kontakcie z zaproszonymi gośćmi, by na bieżąco aktualizować plany i informować o wszystkich szczegółach dotyczących uroczystości ślubnych. O wszystkich zmianach należy poinformować jak najszybciej. Nawet, jeśli dosięgnie zmęczenie, trzeba zrobić wszystko, by na weselu w Opolu rodzina i znajomi bawili się znakomicie, a wspomnienia były jedyne i niepowtarzalne.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz