Geneza konkretnego pozycjonowania

Geneza konkretnego pozycjonowania

Ewa Krajewska

Każda firma chce uzyskać jak największe dochody i to bez zbędnego wysiłku, lecz aby dojść do tego stanu, trzeba posiadać odpowiedni plan i skoordynowane działania. Każde odstępstwo od normy może być bardzo kosztowne i dlatego na długo przed wcieleniem zamysłów w życie przedyskutowuje się różne warianty, z których jedna ma być zrealizowana. Jednym z elementów konkretnego planu jest pozycjonowanie Wrocław, które powinno być wykonane profesjonalnie i starannie. To szereg działań, które muszą być wykonane przez wiele osób zajmujących się m.in. grafikami, tekstami, czy też sprawami technicznymi. Lecz wszystko zaczyna się od spotkania przedstawiciela firmy z szefem agencji, która ma wykonać te czynności.

Spotkanie organizacyjne

Zanim dojdzie do pierwszej rozmowy miedzy przedstawicielami przedsiębiorstwa zlecającego i organizującego kampanię a firmą marketingową (np. redMustang), która ma fizycznie wykonać działania. Lecz najpierw podmiot zlecający musi opracować plan kampanii, który ma być zrealizowany w najbliższym czasie oraz kilka wariantów awaryjnych. Z tym pakietem przedstawiciel przedsiębiorstwa umawia się na spotkanie z osobą z agencji reklamowej. W trakcie pierwszej rozmowy przedyskutowywane i analizowane są wszystkie opracowane warianty, a podczas kolejnych zebrań klarowane jest konkretne pozycjonowanie Wrocław, które ma być zrealizowane. Podczas poszczególnych zgromadzeń każda ze stron prezentuje swoje opinie na temat planu działania i zwykle jest tak, że wizje są rozbieżne, stąd trzeba spotykać się kilka razy, by wypracować wspólny projekt. Ustalane są m.in.: czas działania, podział obowiązków, wygląd, teksty, terminy konkretnych akcji oraz cena za wykonanie poszczególnych usług. W trakcie prac można wprowadzać pewne modyfikacje, ale muszą być ustalone i dokładnie opracowane, by nie zaburzyć harmonogramu.

Szczegółowy plan kluczem do sukcesu

Jeśli chce się osiągnąć sukces, trzeba realizować wyznaczone przez siebie cele oraz reagować na działania konkurencji wtedy, kiedy trzeba. Działania takie jak pozycjonowanie Wrocław wymagają szczególnej uwagi i dokładnego przeglądu możliwości. Plan musi być dostosowany do potrzeb oraz aktualnych możliwości przedsiębiorstwa. Warto podejść do sprawy ambicjonalnie, ale nie można przesadzać, gdyż czasami zbyt duże ryzyko może kosztować dużo, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do likwidacji firmy. Sukces to mieszanka kontrolowanego ryzyka i perfekcyjnego działania zorientowanego na wynik.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz