Gdzie sprzedać złom w Opolu?

Gdzie sprzedać złom w Opolu?

RedMustang
skup-zlomu-opole

Sprzedaż złomu od dawna nie jest wyłącznie domeną pojedynczych zbieraczy. Dzisiaj złom to często ogromny biznes i wiele firm zajmujących się profesjonalnie jego skupem i przetwarzaniem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że każdy z nas posiada w swoim domu lub firmie kilka rupieci, które można by z powodzeniem sprzedać w skupie złomu. Jak to zrobić i gdzie sprzedać złom by nie być stratnym oraz trafił on w odpowiednie ręce?

Gdzie sprzedać złom?

Złomu nie możemy po prostu wyrzucić do śmieci. Należy go oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, popularnie nazywanych PSZOKami. Każda gmina ma obowiązek prowadzenia takiego miejsca. Dodatkowo kilka razy do roku organizowane są obwoźne PSZOki, które odbierają śmieci z różnych punktów gminy lub miasta. Do punktu możemy oddać odpady, których nie powinniśmy lub nie możemy wyrzucić do śmietnika przy domu lub bloku. Są to najczęściej odpady niebezpieczne lub gabarytowe. Wśród takich śmieci jest też złom. Powinien on być przez nas dostarczony do PSZOKu odpowiedniego dla naszego miejsca zamieszkania. Oddanie złomu do takiego punktu jest bezpłatne, ale istnieją miejsca, gdzie za oddanie tego typu odpadów możemy jeszcze zarobić!

Polecany skup złomu w Opolu

Złom można z powodzeniem zawieźć do skupu złomu w Opolu. Takie miejsca przyjmują najczęściej zarówno niewielkie ilości od osób indywidualnych, jak i obsługują klientów biznesowych. Najczęściej też tego typu zakłady zajmują się przetwarzaniem złomu. Przykładowo skup złomu Ferryt w Opolu zajmuje się skupem i sprzedażą metali żelaznych, nieżelaznych oraz akumulatorów. Co ważne dla wszystkich, którzy mają większe ilości złomu do oddania — skup Ferryt dysponuje własnym transportem. Dodatkową usługą jest ustawienie kontenera na odpady budowlane – to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy planują większy remont lub budowę. Nie trzeba martwić się o wywożenie odpadów.

A co jeżeli nie możemy odwieźć naszego złomu do skupu złomu w Opolu? Jest jeszcze jedno rozwiązanie — zdecydowanie prostsze! Warto spróbować wystawić złom przed dom lub pozostawić go przy wiacie śmietnikowej. Z pewnością zniknie w ciągu kilku godzin. Wciąż w naszym kraju nie brakuje zbieraczy złomu, którzy bez problemu zajmą się naszym zbędnym żelastwem. Pamiętajmy jednak o tym, że jeżeli nasze metale nie znajdą żadnego amatora, należy je uprzątnąć!

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz