Dlaczego warto zainstalować panele słoneczne?

Dlaczego warto zainstalować panele słoneczne?

W ciągu ostatnich kilku lat koszt fotowoltaiki Opole spadł kilkakrotnie. Zmniejszają się również koszty komponentów systemów fotowoltaicznych. Niski koszt paneli słonecznych, jak również rosnące koszty energii (w tym energii elektrycznej z sieci) sprawiają, że zakup i instalacja elektrowni fotowoltaicznych Menzel w domu staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Spadające koszty paneli słonecznych sprawiają, że są one nie tylko sposobem na korzystanie z przyjaznej dla środowiska energii elektrycznej, ale także dobrą inwestycją.

Zadaj sobie pytanie, które z Twoich zakupów w ciągu ostatnich 10 lat wygenerowały dla Ciebie przepływ gotówki? Prawie wszystko, co kupujemy, przynosi nam jakieś korzyści, ale nie daje nam pieniędzy. Jeśli spojrzymy na wydatki, których wymaga każdy dom, prawie wszystkie z nich tylko pochłaniają te pieniądze – naprawy, malowanie, konserwacja domu, ulepszenia domu, wszelkie prace budowlane – bez nadziei na zwrot pieniędzy. Jednocześnie, każdy prawidłowo zainstalowany system fotowoltaiczny wytwarza energię elektryczną za każdym razem, gdy promienie słoneczne padają na matrycę słoneczną. Ta energia elektryczna zastępuje energię, którą w przeciwnym razie zużywałbyś z sieci i musiałbyś za nią płacić. Innymi słowami, kolektor słoneczny stale generuje dodatni przepływ środków pieniężnych, co zapewnia zwrot (całości lub części) inwestycji w jego zakup.

10-20 lat temu powiedzielibyśmy, że zwrot z fotowoltaiki Opole był „kiedyś tam”. Już teraz możemy obliczyć okres zwrotu nakładów i będzie on wynosił od kilku lat do 10-15 lat – w zależności od tego, jaką moc ma instalacja, w jakim regionie i w jakich trybach pracy pracuje elektrownia słoneczna. Jeśli system jest autonomiczny, wówczas okres zwrotu nakładów jest porównywany z alternatywą, którą zazwyczaj jest generator benzynowy lub wysokoprężny. W tym przypadku okres zwrotu nakładów na instalację solarną wynosi od kilku miesięcy do kilku lat.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz