Dentofobia – jak wybrać stomatologa?

Dentofobia – jak wybrać stomatologa?

RedMustang

Strach przed dentystą dla wielu osób wydaje się wyolbrzymionym problem. Prawdą jest jednak nie tylko fakt, że dentofobia naprawdę istnieje, ale także że osoby nią dotknięty rzadziej podejmują niezbędne leczenie. Jak pokonać strach i zacząć odwiedzać stomatologa regularnie?

Przyjęło się, że wizyty u dentysty powinniśmy odbywać regularnie co pół roku. To czas, który pozwoli wykryć nawet najmniejsze problemy w jamie ustnej i w porę je usunąć. Niestety Polacy dentystów odwiedzają najczęściej w ostateczności. Wśród najczęstszych powodów są kwestie finansowe, ale strach przed leczeniem to aż 20% wszystkich opóźnionych wizyt. Bierze się to w dużej mierze z doświadczeń lub dzielenia się historiami o bolesnych zabiegach.

Trzeba pamiętać, że większość tych historii ma swoje korzenie w czasach bardzo minionych kiedy to dentyści Opole korzystali z nie najlepszych sposobów na znieczulenie. Współcześnie dostępne środki znieczulające pozwalają przeprowadzić wszystkie zabiegi stomatologiczne bez bólu i z komfortem dla pacjenta.

Wybierając stomatologa Opole warto posłużyć się opiniami w wyszukiwarce Google, dlaczego? Jest to miejsce, gdzie nie można usuwać negatywnych opinii. Jeżeli więc jakiś gabinet nie będzie spełniał współczesnych standardów – z pewnością będzie to widoczne. Ostrożnie powinniśmy też podchodzić do gabinetów, których wcale nie można znaleźć online. Może być to sygnał, że firma nie ma się czym chwalić i niekoniecznie dobry prognostyk do ich odwiedzin. Z doświadczenia wiemy, że jeżeli firma ma dobre opinie, to się tych chętnie chwali.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz