Czynniki wybierające układ fotowoltaiczny

Czynniki wybierające układ fotowoltaiczny

fotowoltaika-opole

W ostatnich latach alternatywne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością, miedzy innymi dzięki temu, że świadomość społeczeństwa o potrzebie dbania o środowisko jest coraz większa, a i ceny standardowych „zasilaczy” stale rośnie. Jednym ze sposobów na tańszy prąd bez martwienia się o różne czynniki jest fotowoltaika Opole, która jest zasilana promieniami słonecznymi i daje niemalże darmowy prąd przez cały rok. Żeby wszystko działało jak należy, trzeba wybrać odpowiedni system, który zapewni należyte rezultaty i będzie jednocześnie prosty w obsłudze.

 

Uważna analiza i odpowiedzialna decyzja

 

Przy nabywaniu danego układu trzeba szczegółowo sprawdzić wszystkie parametry oraz je porównać. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze jednego z nich jest cena, a zazwyczaj wybierane są systemy (dostępne w Menzel Elektrotechnika), które nie tylko kosztują mało, ale też są nieskomplikowane w obsłudze. Warto też się przyjrzeć mocy i wydajności całego układu, a użycie największych parametrów nie zawsze oznacza najlepszy wynik. Lepiej dobrać taką instalację, która będzie dopasowana zarówno do konstrukcji budynku, jak i do ilości zużytej energii w danym okresie czasu. Wtedy nie będzie ryzyka zmarnowania nadwyżki energii, chyba że wybierze się opcję oddania nadmiaru dostawcy, lecz trzeba sporządzić specjalną umowę. Kluczowym czynnikiem jest też materiał, z którego są wykonywane ogniwa w panelach słonecznych. Obecnie, najczęściej stosowane są ogniwa monokrystaliczne ze względu na wysoką sprawność oraz trwałość, lecz równie często używana jest fotowoltaika Opole posiadająca ogniwa polikrystaliczne lub amorficzne. Są tańsze i prostsze w budowie, lecz dzisiejsza technologia tak poszła do przodu, że są obecnie rzadziej produkowane, a co za tym idzie, trudniej jest je kupić lub serwisować.

 

Bez półśrodków i niesprawdzonych rozwiązań

 

Nie można wybrać pierwszej lepszej instalacji, która może być bardzo problematyczna po kilku latach użytkowania i przysporzy niezliczonej ilości kłopotów. Dlatego warto poświęcić kilka dni w domu i zdobyć wystarczającą wiedzę o tego typu układach, żeby ostateczny wybór był przemyślany i oparty na mocnych przesłankach. Tylko wtedy fotowoltaika Opole będzie działała tak, że nie będzie trzeba myśleć o tym, kiedy wezwać serwis i wydać duże pieniądze na regenerację systemu.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz