Co‌ ‌to‌ ‌jest‌ ‌dieta‌ ‌ketogeniczna‌ ‌i‌ ‌czy‌ ‌warto‌ ‌ją‌ ‌stosować?‌

Co‌ ‌to‌ ‌jest‌ ‌dieta‌ ‌ketogeniczna‌ ‌i‌ ‌czy‌ ‌warto‌ ‌ją‌ ‌stosować?‌

RedMustang

Dieta keto cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które dbają o swoją sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie. Jest to sposób odżywiania oparty na spożywaniu pokarmów o niskiej zawartości węglowodanów i o dużej ilości tłuszczów. Dieta keto ma wiele naukowo udowodnionych korzyści, ale aby czerpać z niej jak najwięcej, należy zadbać i prawidłowo zaplanować plan posiłków. Doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług cateringu dietetycznego Wrocław, który współpracuje z renomowanymi dietetykami i uwzględnia potrzeby każdego klienta.

Zasady działania i wpływ na zdrowie

Zmniejszenie spożycia węglowodanów pomaga organizmowi przejść w specjalny stan, który z kolei pomaga rozkładać tłuszcze (zarówno z pokarmów, które spożywasz, jak i z twojego ciała). Następuje naturalny proces metaboliczny zwany ketozą. W tym procesie tłuszcz jest wykorzystywany do produkcji energii podczas niedoboru składników odżywczych (głównie węglowodanów). Aby czerpać tylko korzyści i nie narażać organizmu na stres, należy odpowiedzialnie podchodzić do swojego planu żywieniowego. Catering dietetyczny Wrocław ma w swojej ofercie doskonałe ułożony plan posiłków zgodny z wszystkimi zasadami diety keto.

Dieta keto została pierwotnie stworzona do leczenia pacjentów z cukrzycą, ale niektórzy lekarze zdecydowali się wypróbować ją w celu utraty wagi. Ponadto, prawidłowo ułożona dieta poprawia stan układu sercowo-naczyniowego i funkcjonowanie mózgu. Dieta keto jest również stosowana w celu zapobiegania możliwości wystąpienia raka. Catering dietetyczny Wrocław twierdzi, że to właśnie dieta keto pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, zwiększyć wrażliwość na insulinę, poprawić samopoczucie i zrzucić zbędne kilogramy.

Udostępnij

O Autorze: RedMustang

Zostaw komentarz