Agent od naszego bezpieczeństwa

Agent od naszego bezpieczeństwa

agent-ubezpieczeniowy-opole

Każdy z nas musi ubezpieczyć wiele rzeczy; od samochodu poprzez dom, zdrowie, aż po gospodarstwa rolne. Musimy też podjąć decyzję dotyczącą firmy ubezpieczeniowej, która ochroni nasze rzeczy. W tym wyborze może ułatwić albo i utrudnić, agent ubezpieczeniowy Opole, który zrobi wszystko, żeby to właśnie u niego zawrzeć umowę ubezpieczeniową. Jego głównym zadaniem jest przedstawienie oferty ubezpieczeniowej, z którą jest związany umową (przykład: MultiDoradcy24), zawiera z klientem polisę, a także pozyskuje nowe kontakty. Praca agenta ubezpieczeniowego nie jest łatwa i wymaga szeregu wymogów, które trzeba spełnić, by móc wykonywać taką pracę.

Aby móc wykonywać zawód agenta ubezpieczeniowego, trzeba zaliczyć egzamin przed towarzystwem ubezpieczeniowym, a następnie otrzymać zezwolenie od Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeniowego. Jednak zanim kandydat przystąpi do tego egzaminu, musi mieć pełną zdolność do wykonywania zawodu, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, a także nie może być prawomocne skazany za m. in. umyślne przestępstwo skarbowe, przeciwko życiu i zdrowiu, obrotowi gospodarczemu, czy też ochronie informacji. Kiedyś osoba ubiegająca się o pracę agenta ubezpieczeniowego musiał przejść długie szkolenie w towarzystwie ubezpieczeniowym, jednak ten wymóg został zniesiony. Niektóre firmy zajmujące się ubezpieczeniami wciąż sprawdzają zdolność kandydatów poprzez e-learningi (szkolenia online), które w pewnym stopniu wybierają poszczególne osoby, które mają największe szanse na zaliczenie egzaminu.

Prócz prezentowania oferty ubezpieczeniowej i zawierania polis, agent ubezpieczeniowy Opole musi chronić dane osobowe klientów, stale poszerzać swoją wiedzę, śledzić oferty, a także nie może ukrywać przed osobami ubezpieczonymi, czy pracuje dla jednej agencji ubezpieczeniowej, czy dla kilku. Głównym zadaniem jest dopasowanie i stworzenie oferty ubezpieczeniowej, która spełni najbardziej szczegółowe wymagania klienta. Wymaga to dużej koncentracji i odpowiedniego wyczucia. Aby być dobrym agentem ubezpieczeniowym, trzeba dobrze słuchać ludzi, mieć dar przekonywania, posiadać umiejętność dopasowania różnych wymagań, być odpornym na stres, a także mieć dużo cierpliwości, gdyż taka praca potrafi być męcząca, zwłaszcza gdy klienci wyrażają niechęć do współpracy lub gdy nie pojawiają się na czas na spotkanie. Normalnie agent ubezpieczeniowy sprzedaje standardowe polisy oferowane przez firmę, z którą jest związany, ale też może wypisać składkę. Nie może jednak przekroczyć pewnych sum ubezpieczeń, ze względu na ograniczone kompetencje. Gdy umowa ubezpieczenia zostaje zawarta, agent ubezpieczeniowy kończy swoje dane obowiązki.

Agent ubezpieczeniowy musi mieć szerokie kompetencje, dużą cierpliwość, posiadać zdolność łączenia różnych elementów w jedną całość, a także powinien przekonywać klienta w taki sposób, by związał się z daną agencją ubezpieczeniową na dłużej. Zarobki wahają się od 2000 do nawet 4000 złotych na rękę miesięcznie, a najbardziej doświadczeni mogą liczyć nawet na 10 tysięcy złotych na rękę co miesiąc. Praca taka to też obowiązek częstych podróży służbowych, przemieszczeń z jednego miejsca na drugie oraz wymóg posiadania mocnych nerwów w kryzysowych sytuacjach. Aby pracować jako agent ubezpieczeniowy, trzeba interesować się tematem ubezpieczeń. To jest podstawowy składnik sukcesu zawodowego.

Udostępnij

O Autorze: Ewa Krajewska

Zostaw komentarz